Προσοχή στα μεγάλα οχήματα

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
psycho
Απών/απούσα

Σήμερα το μεσημέρι καθώς ανέβαινα την Χαρ.Τρικούπη στην Ν. Ερυθραία, τουριστικό λεωφορείο με περασε ξυστά..
Τον πρόλαβα στο φαναρι και του εξήγησα ιδιαίτερα ευγενικά (παρά την αδρεναλίνη) ότι όφειλε να αφήσει περιθώριο ασφαλείας ή τουλάχιστον να κόψει δεδομένου ότι είναι στενός δρόμος..
Κλασικό @ μου είπε ότι δεν έχει ποδηλατόδρομο!!!! (και συνεπώς δε θα έπρεπε να κυκλοφορώ..) οπότε ύστερα από μία τέτοια ατάκα με ρωτάει:

-Γιατί με σταμάτησες? Για να μου πείς αυτο?

Και τότε μου έφτιαξε το κέφι καθώς του είπα:

- Όχι..για να χάσεις το φανάρι!! (έπρεπε να δείτε τη φάτσα του)

Μετά του πήρα τα στοιχεία (πινακίδα) ..και είχε όρεξη για περισσότερη κουβέντα..
κατέβηκε και από το λεωφορείο ...

Αλλά επειδή την τελευταία φορά που δεν έφυγα..ένας ταρφίας κλαίει τη μόστρα του..
είπα να δώσω τόπο στην οργή..

Συμπέρασμα: ένας αλήτης-επαγγελματίας που δεν σέβεται τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου είναι τόσο @@($**(*#$ που δεν μπορείς να του μιλήσεις..γιατί ως ζώον που είναι ..δε μιλάει την ίδια γλώσσα..

Η πλάκα είναι ότι έκανα τόσα χλμ και παραλίγο να την πάθω τόσο κοντά στο σπίτι μου..

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Aigeas
Εικόνα Aigeas
Απών/απούσα

Kαλά του ξηγήθηκες του κωλοπαιδαρά!!!

Johnny.Tifosi
Εικόνα Johnny.Tifosi
Απών/απούσα

Τρομερή ατάκα! έγραψες μεγάλε...

babis
Απών/απούσα

Το πιο άσχημο είναι ότι τις περισσότερες φορές οι μαλάκες δεν καταλαβαίνουν τι μαλακίες κάνουν.

Nayarxos
Εικόνα Nayarxos
Απών/απούσα

"Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Δεν είμαι όμως σίγουρος για το πρώτο"
"Η διαφορά μεταξύ της μεγαλοφυίας και της ηλιθιότητας είναι ότι η πρώτη έχει όρια"

deactivate
Απών/απούσα

φιλε η χαριλαου τρικουπη ειναι καρμανιολα...απο τους πιο επικυνδυνους δρομους εδω στα βορεια. τον αποφευγω παντα πηγαινοντας στα γυρω στενα... και ποτε μα ποτε δε διασχιζω τη κηφισιας στα φαναρια...τα αυτοκινητα ερχονται απο ολες τις μεριες... anyway μια χαρα ξηγηθηκες

dvarnav
Απών/απούσα

Πραγματικά η Χ.Τρ. είναι ακατάληλη για ποδηλάτες. Όσο για τον συγκεκριμένο οδηγό απλά ένα θα πώ το 1% των επαγγελματιών μόλις και μετα βίας κατάφεραν να πάρουν απολυτήριο λυκείου και αυτό λέει πολλά. Αντι να σκεφτεί ο ανεγκέφαλος τι βλακεια έκανε ζητούσε και τα ρέστα. Σε αυτές τις περιπτώσεις δυστυχώς δεν υπάρχει αλλος τρόπος αλλα απο αυτό που έκανες απλα το μάθημα που πήρες είναι οτι ποτε ξανα απο Χ.Τρικούπη και όσο για τους επαγγελματίες οδηγούς εδω δεν μάθαν γράμματα όταν έπρεπε τώρα θα τους μάθουμε εμείς Κ.Α.Κ (Κώδικα Ανθρώπινης Κυκλοφορίας)

Mortisia
Εικόνα Mortisia
Απών/απούσα

1ον Αν και 2 χρόνια μετά, θέλω να πω συνχαρητήρια στον psycho γιατί είναι ετοιμόλογος.

2ον Φίλε/η dvarnav δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να σχετίζεται το απολυτήριο λυκείου με την λογική. Χαζός και ανεύθυνος είναι ο συγκεκριμένος οδηγός αλλα αυτό δεν έχει καμία σχεση με το τι απολυτήρια και τίτλους έχει.Αν ήταν ετσι όλη οι πολίτες αυτής της χώρας θα ήταν εξυπνοι, αφού το μεγαλύτερο ποσόστο και έχει τελειώσει και το λύκειο και κάποια σχολή. Αλλα δυστυχώς δεν είναι έτσι, αφού οι περισσότεροι πολίτες δεν είναι καθόλου έξυπνοι.

Υ.Γ. Είμαι στο τελευταίο έτος ενός ΑΕΙ και αυτό δεν με κάνει εξυπνότερη από αυτούς που δεν έχουν τελειώσει Λύκειο/Γυμνάσιο κλπ.

contact