FREEDAY 17/07/09 θησειο 21:30

190 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
roula
Απών/απούσα

lyhadj wrote:

ή μήπως θα πρέπει να καταργηθεί το Βόλταday ας πούμε, παρόλο που θα έχει φτύσει αίμα(!) για να οργανώσει τόσες Παρασκευές "μόνο του"....

Δηλαδη τωρα εσυ θες να μας πεις πως αυτοι που θα οργανωνουν τόσες Παρασκευές "μόνο του" (δλδ 5-6 Παρασκευες ,γιατι τοσες μονο θα ειναι)θα φτυσουν αιμα ενω αυτοι που το οργανωνουν εδω και μηνες δεν εχουν ηδη κοπιασει....

τι να πω....

tomac4
Απών/απούσα

σε μια ποδηλατικη κοινοτητα οπου ολα γινονται επειδη αρεσει και οχι επειδη πρεπει.. και οπου ολα ανηκουν σε ολους χωρις στεγανα, αρχηγους, ιδρυτες κτλ.
Δεν πιστευω οτι καποιοι θελουν να ιδιοποιηθουν καποιες δραστηριοτητες, βολτες η οποιεσδηποτε αλλες δρασεις. Ολα γινονται ανιδιοτελως , χωρις συμφεροντα , "ιδιοκτησιες", και "αρχηγους"... και μην ξεχναμε οτι το ποδηλατο και οι βολτες δεν γεννηθηκαν πριν μερικους μηνες στην Ελλαδα...
Δεν απευθυνομαι σε κανεναν προσωπικα, ουτε γινεται προσπαθεια απο καποιους "να βγαλουν τα ματια" κανενος, ουτε να μειωσουν τον κοπο και τις προσπαθειες κανενος. Ισα ισα ολοι σεβονται και υποστιριζουν οσο μπορουν, ολες τις προσπαθειες για την υποστηριξη και την εξαπλωση του ποδηλατου , χωρις ομως αποκλειστικοτητες....

VagkaR
Απών/απούσα

tomac4 wrote:
σε μια ποδηλατικη κοινοτητα οπου ολα γινονται επειδη αρεσει και οχι επειδη πρεπει.. και οπου ολα ανηκουν σε ολους χωρις στεγανα, αρχηγους, ιδρυτες κτλ.
Δεν πιστευω οτι καποιοι θελουν να ιδιοποιηθουν καποιες δραστηριοτητες, βολτες η οποιεσδηποτε αλλες δρασεις. Ολα γινονται ανιδιοτελως , χωρις συμφεροντα , "ιδιοκτησιες", και "αρχηγους"... και μην ξεχναμε οτι το ποδηλατο και οι βολτες δεν γεννηθηκαν πριν μερικους μηνες στην Ελλαδα...
Δεν απευθυνομαι σε κανεναν προσωπικα, ουτε γινεται προσπαθεια απο καποιους "να βγαλουν τα ματια" κανενος, ουτε να μειωσουν τον κοπο και τις προσπαθειες κανενος. Ισα ισα ολοι σεβονται και υποστιριζουν οσο μπορουν, ολες τις προσπαθειες για την υποστηριξη και την εξαπλωση του ποδηλατου , χωρις ομως αποκλειστικοτητες....

...τότε κάνε forward τα παραπάνω που είναι απολύτως σωστά στην lyhadj, γιατί νομίζει ότι μπήκαμε στο σαλόνι της.

portokali
Απών/απούσα

έλεος ρε παιδιά!!!
το σημαντικό είναι να γίνονται βόλτες. Το πως ονομάζονται και ποιος έχει το copyright δεν έχει σημασία.
Γιατί ασχολείστε;
Την Παρασκευή θα έχει πάλι βόλτα. Χωρίς όνομα!

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

Η παρεα που "συντηρει" το freeday αποτελείται απο ενα αριθμο φιλων που γνωρίστηκε και δέθηκε μεσα απο την ιδια την βολτα.
Τον Σεπτέμβρη αυτη η παρεα θα ξεκινησει να ξαναβολταρει και η προσκληση για οσους θελουν να ερθουν μαζι θα ειναι (οπως παντα) ανοικτη.

Προσωπικα δε με ενδιαφερει αν θα ειμαστε 10 ή 110 , ουτε κανεναν απο τους "οργανωτες" .
Ευπροσδεκτη ηταν παντα η μεγαλη συμμετοχη , αλλα ποτε αυτοσκοπος.

Το freeday "θεσπίστηκε" για να κανουμε ποδηλατο και να περναμε καλα .Λανθασμενα μερικοι το βλεπουν σαν πορεια , διαδηλωση , προπονηση , αγελη και δεν ξερω εγω τι αλλο.Το νοημα ειναι ξεκαθαρο για οποιον θελει να το δει και να το κατανοησει.

Επισης δεν με ενδιαφερει και δεν με αφορα το που και πως προτιμα καθενας να περνα τον ελευθερο χρονο του.
Αντιστοιχα , δεν μπορει να μου επιβαλλει κανενας να κανω κατι παρα την θεληση μου.
Οποιος ερχεται στο freeday (πλεον) γνωριζει ηδη τι να περιμενει.Το ιδιο και αλλου.Διαλεγει και παιρνει.

καλοκαιρι..
Καθε καλοκαιρι οι περισσοτεροι θυμουνται το ποδηλατο , τις βολτες , την ασκηση κτλ. στον ελευθερο τους χρονο. Το χειμωνα ομως ειναι αλλιως..
Προσωπικα πιστευω οτι το freeday αφορα αυτους που δεν θα βαλουν το ποδηλατο τους στο μπαλκονι (και) αυτον τον χειμωνα. Αυτους που επιλεγουν την Παρασκευη τους να την αξιοποιησουν με τον συγκεκριμενο τροπο .

Το freeday ηταν παντα η βολτα στο τελος της "εργασιμης" εβδομαδας.
Το καλοκαιρι ο ελευθερος(free) χρονος υπαρχει σε "αφθονια" και προσφερεται για μεγαλες αποδρασεις .
Το freeday , λοιπον , παιρνει και αυτο την αδεια του και θα επιστρεψει στην θεση του την εποχη που θα ειναι ξανα χρησιμο.

tomac4
Απών/απούσα

δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου απλα επειδη εχω ακουσει διαφορα υπερβολικα λογια που φανταζομαι οτι δεν συμμεριζεσαι, δλδ του στιλ "εμεις βγαλαμε τον κοσμο στους δρομους", "εμεις κανουμε τις καλυτερες βολτες" "εμεις ειμαστε η καλυτερη παρεα" και διαφορα αλλα τετοια κουλα, πιστευω οτι θα πρεπει να χαλαρωσει λιγο το θεμα γενικοτερα και με τις ομαδες και με τις συναντησεις, γιατι νομιζω οτι εχει αρχισει και εμφανιζεται η "ιδιοποιηση".... και ξερεις γιατι φιλε?? γιατι μετα θα αρχισει το "η δικη μου βολτα" , " η δικη σου βολτα" " του ταδε η βολτα" και παει λεγοντας, λες και οι βολτες ανηκουν σε καποιον-ους...
Πιστευω να ξερεις οτι εγω ημουν εξ αρχης αντιθετος στην δημιουργια διαφορων "κλειστων" ομαδων, των οποιων η λειτουργια με "επικεφαλιδα" περισσοτερο χωριζει, παρα ενωνει. Μια παρεα ειμαστε ολοι.

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..δυστυχως το "θεμα" επανερχεται κατα καιρους , κατι που το θεωρω αναμενόμενο.Και το freeday ετσι ξεκινησε -χωρις ονομα κτλ- αλλα οι επιθυμιες , οι αναγκες και οι απαιτησεις των συμμετεχόντων (οπως και εσυ) το εκαναν κατι πιο συγκεκριμενο, κατι παντως που δεν το βρισκω κακο. (@portokali)

Με στεναχωρει ομως. Φαινεται οτι μερικοι δεν μπορουν να μεινουν στην ουσια των πραγματων.. οι λεπτομεριες και οι μικροτητες εχουν προφανως γοητεια.

Γενικα τωρα..
Χαιρομαι παρολα αυτα , που δεν ξεκίνησε ποτε απο οσους οργανωνουν το freeday παρομοια συζητηση και αυτο αποδεικνύει οτι το ζητουμενο δεν ηταν ποτε ουτε το copyright , ουτε τα αρχηγιλίκια κτλ.
Αναγκαιο κακο για τους "διοργανωτες" θα ειναι παντα να υπερασπιζονται ο,τι εχουν δημιουργησει. Αναγκαιο ,αλλα οχι παντα ευχαριστο.

Οσοι απλα συμμετεχουν στις συγκεκριμενες βολτες ειναι θεμιτο να αναφερουν τους προβληματισμους τους.
Αλλα , να χαρουν ο,τι αγαπουν (το freeday πχ), ας μην δημιουργουν προβληματα απο το πουθενα..

Λυδια , βρισκω τον προβληματισμο σου ενδιαφεροντα απο φιλοσοφικης πλευρας , για τους μελετητες των ανθρωπων και των κοινωνιών , του κομμωτηριου , του καφενειου (των φιλαθλων) αλλα κομματι ασχετο με το πνευμα του freeday (που εξ'ορισμου δεν ηταν ποτε "πελατειακό")

portokali
Απών/απούσα

quote=xtravaganzagold
Χαιρομαι παρολα αυτα , που δεν ξεκίνησε ποτε απο οσους οργανωνουν το freeday παρομοια συζητηση και αυτο αποδεικνύει οτι το ζητουμενο δεν ηταν ποτε ουτε το copyright , ουτε τα αρχηγιλίκια κτλ.
/quote

Ακριβώς. Γι αυτό και το σχόλιό μου δεν απευθυνόταν στους διοργανωτές. Διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

χεχε..!

Ξερω γω , τι να πω!
Οπως προανεφερα , οι μικρότητες εχουν γοητεια και σε αυτην αρεσκονται αρκετοι.

Βασικα ουτε βγαλαμε κανενα στον δρομο
(ποδηλατ-ισσ-ες,αλητογατοι , λοκαλ, freeday ,halbike, βορειοι, νοτιοι, δυτικοι,ποδηλατοβολτα rulez κτλ)ουτε ειμαστε οι καλυτεροι απο αλλους και διαφορα αλλα..
Οποιος ηθελε και επρόκειτο να βγει στο δρομο , θα εβγαινε και μονος του !

Το μονο ,πραγματικα σημαντικο που προσφερουν οι "οργσνωμενες παρεες"
(ομαδες , οργανωσεις κτλ) ειναι οτι δινουν ενα ξεχωριστο υφος σε καθε διοργανωση ,που την διαφοροποιει απο τις αλλες στις λεπτομερειες.
Εμενα αυτο μου αρεσει πολυ !!
Γουσταρω να ειμαι στυλατος με τους λοκαλ,αλητακος με τους αλητογατους, βορειος με τους βορειους , "πανελλαδικος" με τους ποδηλατ-ισσ-ες ..και Παρασκευας με το freeday (χαχαχαχ)!
Δε με υποχρεωνει κανενας. Ειναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ να συμμετεχω και να προσαρμόζομαι και αν δε με καλυπτει κατι, να δημιουργω κατι αλλο.

Προσωπικα ειμαι απο αυτους που νιωθουν περήφανοι για τις παρεες τους , ετσι οπως ειναι ! Τωρα το αν καποιος το χαιρεται , το πιστευει και θελει να το πει , εγω δεν θα του το αρνηθω.Αν παλι συμβαινει το αντιθετο , ουτε αυτο θα του το αρνηθω.
Απλα μπερδευομαι οταν καποιοι επιμενουν να γκρινιαζουν και να ξεσηκώνουν διχονοιες , ενω εχουν το δικαιωμα να αδιαφορησουν..

Παρεες οπως οι αλητογατοι εχουν περασει παρομοια στο παρελθον .Προσφατο παραδειγμα ειναι και το halbike .Παρατηρω οτι σε καθε ποδηλατικη μάζωξη υπαρχουν..3-4 κατηγοριες συμμετεχοντων:
-Αυτοι που επιλεγουν να κανουν κατι επειδη τους αρεσει ως εχει(οι οποιοι ειναι και οι περισσοτεροι που την απαρτίζουν) και συγκρατουν τα ουσιωδη που προανεφερες.
-Αυτοι που "πασχιζουν" να ξεχωρισουν σαν προσωπικοτητες , ειτε μεσα στον μικροκοσμο της παρεας σαν λαμπερα μελη ειτε εξω απο αυτη , σαν λαμπεροι στασιαστές και "αντικαθεστωτικοί".
-Αυτοι που οργανωνουν την εκαστοτε μαζωξη , οι οποιοι θεωρουνται και υπευθυνοι (με την καλη και την κακη εννοια) για την αυθεντικοτητα και την συντήρηση της.

Γενικα , οι παρεες στηριζονται πανω σε ενα κοινο χαρακτηριστικο.
Στην προκειμενη περιπτωση ειναι η ποδηλασια και αυτο ειναι που μας ενωνει και συμφωνω απολυτα με εσενα.

Επειδη ομως εισαι "μεσα" στα πραγματα , εδω και καιρο , θα εχεις δει και συ οτι ο ανθρωπος θελει να ειναι μερος της κοινωνιας του και ταυτοχρονα να ξεχωριζει απο αυτη .
παραδειγμα: θελουμε να ειμαστε η παρεα με τα ποδηλατα , αλλα να ξεχωριζουμε απο τις παρεες με τα πχ αυτοκινητα ή τις μηχανες .
Και αυτοι κανουν ακριβως οτι και εμεις (ΑΚΡΙΒΩΣ!)στις βολτες . Το μονο που αλλαζει ειναι το μεσο..

chrisvek
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
Μια απορία που με τρώει εδώ και καιρό διαβάζοντας τα περι copy right κλπ.
Τι θα γίνει βρε παιδιά αν ώσπου να ξανανοίξει το "original" Freeday, οι ποδηλάτες που συναντιούνται για βόλτα τη Παρασκευή, βαφτίσουν και αυτά τη βόλτα τους με κάποιο όνομα, και αν προθυμοποιηθούν μερικοί πιο έμπειροι να καθοδηγήσουν τους πιο άπειρους? Τι θα γίνει όταν γυρίσουν απο τις διακοπές τους οι άλλοι, οι "πρώτοι" οι μοναδικοί?
Θα συναντιούνται τα ποδήλατα στο θησείο και θα επιλέγουν αν θα πάνε ως Freeday ή ως (πχ) Βολταday, ή μήπως θα πρέπει να καταργηθεί το Βόλταday ας πούμε, παρόλο που θα έχει φτύσει αίμα(!) για να οργανώσει τόσες Παρασκευές "μόνο του"....
Για σκεφτείτε λιγάκι πιο ώριμα τα περι οικειοποιήσεων, πατεντών κλπ...Δεν ανακάλυψε το Freeday την Αμερική, ούτε τις βόλτες ούτε την ημέρα που προηγείται του Σαββάτου ούτε...
ούτε. Μπράβο στα παιδιά που έκαναν τον κόπο και είχαν την ιδέα να οργανώσουν κατι τέτοιο αλλά δεν είναι και παγκόσμια πρωτοτυπία...(Τι να πουν δηλαδή και τα παιδιά που οργανώνουν άλλες σταθερές βόλτες στην Αθήνα και αλλαχού εδώ και χρόνια!)

καλά εσύ τι λες???Να το είπα έτσι στο άκυρο χωρις να μην έχει γίνει κάτι???Και νομίζω πολύ καλά οτι ξέρω που βρίσκομαι,ίσως εσύ να μην ξέρεις περιστατικά που έχουν γίνει/.that's all!€!!

ΥΓ.@chrisvek σε άτομα που πορσπαθούν να σας προσβάλουν και που προσπαθούν να φανούν μέσα απο την δική σας δουλειά!! έχεις ιδέα που βρίσκεσαι και λες κάτι τέτοιο?

chrisvek
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
Μια απορία που με τρώει εδώ και καιρό διαβάζοντας τα περι copy right κλπ.
Τι θα γίνει βρε παιδιά αν ώσπου να ξανανοίξει το "original" Freeday, οι ποδηλάτες που συναντιούνται για βόλτα τη Παρασκευή, βαφτίσουν και αυτά τη βόλτα τους με κάποιο όνομα, και αν προθυμοποιηθούν μερικοί πιο έμπειροι να καθοδηγήσουν τους πιο άπειρους? Τι θα γίνει όταν γυρίσουν απο τις διακοπές τους οι άλλοι, οι "πρώτοι" οι μοναδικοί?
Θα συναντιούνται τα ποδήλατα στο θησείο και θα επιλέγουν αν θα πάνε ως Freeday ή ως (πχ) Βολταday, ή μήπως θα πρέπει να καταργηθεί το Βόλταday ας πούμε, παρόλο που θα έχει φτύσει αίμα(!) για να οργανώσει τόσες Παρασκευές "μόνο του"....
Για σκεφτείτε λιγάκι πιο ώριμα τα περι οικειοποιήσεων, πατεντών κλπ...Δεν ανακάλυψε το Freeday την Αμερική, ούτε τις βόλτες ούτε την ημέρα που προηγείται του Σαββάτου ούτε...
ούτε. Μπράβο στα παιδιά που έκαναν τον κόπο και είχαν την ιδέα να οργανώσουν κατι τέτοιο αλλά δεν είναι και παγκόσμια πρωτοτυπία...(Τι να πουν δηλαδή και τα παιδιά που οργανώνουν άλλες σταθερές βόλτες στην Αθήνα και αλλαχού εδώ και χρόνια!)

καλά εσύ τι λες???Να το είπα έτσι στο άκυρο χωρις να μην έχει γίνει κάτι???Και νομίζω πολύ καλά οτι ξέρω που βρίσκομαι,ίσως εσύ να μην ξέρεις περιστατικά που έχουν γίνει/.that's all!€!!

ΥΓ.@chrisvek σε άτομα που πορσπαθούν να σας προσβάλουν και που προσπαθούν να φανούν μέσα απο την δική σας δουλειά!! έχεις ιδέα που βρίσκεσαι και λες κάτι τέτοιο?

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

για το Freeday το μόνο που θα πω είναι ότι 2 φορές που πήγα ήμουν πολύ ευχαριστημένος
και είχα super εξυπηρέτηση όταν μου έσκασε 3 φορές το λάστιχο
είναι υπόδειγμα βόλτας αυτή η αλληλεγγύη

για τη συγκεκριμένη συζήτηση δε θέλω να εκθέσω τη γνώμη μου

απλά η αναφορά σου στα παρακάτω:

"...
-Αυτοι που επιλεγουν να κανουν κατι επειδη τους αρεσει ως εχει(οι οποιοι ειναι και οι περισσοτεροι που την απαρτίζουν) και συγκρατουν τα ουσιωδη που προανεφερες.
-Αυτοι που "πασχιζουν" να ξεχωρισουν σαν προσωπικοτητες , ειτε μεσα στον μικροκοσμο της παρεας σαν λαμπερα μελη ειτε εξω απο αυτη , σαν λαμπεροι στασιαστές και "αντικαθεστωτικοί".
-Αυτοι που οργανωνουν την εκαστοτε μαζωξη , οι οποιοι θεωρουνται και υπευθυνοι (με την καλη και την κακη εννοια) για την αυθεντικοτητα και την συντήρηση της.
..."

με κάνει να παρέμβω λίγο

Δεν φαίνεται να έχεις παρακολουθήσει κάποια πράγματα.
Όχι μόνο δεν ξέρεις από την στενή άποψη τι παίζει
αλλά μάλλον δεν έχεις πάει και στις βόλτες γενικά.

Λοιπόν ας μην κατηγοροποιείς ένα event όσον
αφορά τους ανθρώπους που το απαρτίζουν
και εκθέτεις έτσι απόψεις

Δικαίωμά σου να έχεις γνώμη από μακρυά
όχι όμως και να προβάλλεις αυτή τη γνώμη ως αλήθεια,
χωρίς να είσαι παρών

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..για πιο λες ?
Φανταζομαι για το halbike ..

Οντως , δεν εχω παει ποτε.
Εχω συχνή επαφη/επικοινωνια με 2-3 ιδρυτες και συζητάγαμε καποια θεματα που βιώναμε παραλληλα .Δεν το βρισκω ανεπίτρεπτο..
..μαλλον δεν αναφερομαστε για ιδιο συμβαν που εγω βρισκω παρομοιο!

Οσων αφορα την "κατηγοριοποιηση"..
..νομιζω οτι ανεφερα (επανειλημμένα) οτι λεω την προσωπικη μου αποψη , φιλτραρισμενη βεβαιως απο την δικη μου αντιληψη .Δε περιμενω απο τους αλλους να το εκλάβουν σαν "αληθεια" , αλλα σαν αποψη.

portokali
Απών/απούσα

quixote wrote:

Λοιπόν ας μην κατηγοροποιείς ένα event όσον
αφορά τους ανθρώπους που το απαρτίζουν
και εκθέτεις έτσι απόψεις

Δικαίωμά σου να έχεις γνώμη από μακρυά
όχι όμως και να προβάλλεις αυτή τη γνώμη ως αλήθεια,
χωρίς να είσαι παρών

ανυπομονώ για την απάντηση του xtra!

...με πρόλαβε!

roula
Απών/απούσα

quixote wrote:

Δεν φαίνεται να έχεις παρακολουθήσει κάποια πράγματα.
Όχι μόνο δεν ξέρεις από την στενή άποψη τι παίζει
αλλά μάλλον δεν έχεις πάει και στις βόλτες γενικά.

Δικαίωμά σου να έχεις γνώμη από μακρυά
όχι όμως και να προβάλλεις αυτή τη γνώμη ως αλήθεια,
χωρίς να είσαι παρών

γελια μεχρι δακρυων........
ο xtra δεν εχει παει στις βολτες...........
πραγματικα ειναι το τελευταιο που περιμενα να ακουσω....

πληροφοριακα ο συγκεκριμενος ειναι απο τους πρωτους που γνωρισα σε ποδηλατοβολτα (ξεκινησα πριν 7 μηνες) κ ισως απο τους λιγους που δεν εχει χασει σχεδον καμια απο αυτες..........

ετσι για να μην λεμε κ οτι μας κατεβαινει.........φιλικα παντα :)

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

αμέσως οι παρατρεχάμενοι να στηρίξουν τον αρχηγό τους,

ευτυχώς ο αρχηγός απάντησε

"Φανταζομαι για το halbike ..

Οντως , δεν εχω παει ποτε. "

και διέψευσε τους παρατρεχάμενους

Όντως για το HALbike αναφέρομαι.

Ποιοι είναι οι "ιδρυτές" του HALbike
πως τους βρήκες αν δεν έχεις πάει ποτέ;

Ένας "ιδρυτής" ....

portokali
Απών/απούσα

quixote wrote:
αμέσως οι παρατρεχάμενοι να στηρίξουν τον αρχηγό τους,

μιλάμε είσαι πολυ κομπλεξικός....

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

μέσα στα επιχειρήματα...
όπως πάντα..

portokali
Απών/απούσα

quixote wrote:
μέσα στα επιχειρήματα...
όπως πάντα..

ενώ εσύ σφύζεις από επιχειρήματα. Γι'αυτό κατέφυγες σε χαρακτηρισμούς....

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

αλλά δεν είμαι η νταντά σου
για να σε βάλει να σκεφτείς
αν θες να αναπτύξεις κρίση
διάβασε και σκέψου

απάντησε με το μυαλό σου
και με αυτά που γράφονται εδώ πέρα
όχι με κάτι άλλο...

καληνύχτα τώρα

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..πριτσ !

χαχαχαχαχ
χαχα
χα!

portokali
Απών/απούσα

quixote wrote:
αλλά δεν είμαι η νταντά σου
για να σε βάλει να σκεφτείς
αν θες να αναπτύξεις κρίση
διάβασε και σκέψου

απάντησε με το μυαλό σου
και με αυτά που γράφονται εδώ πέρα
όχι με κάτι άλλο...

καληνύχτα τώρα

όνειρα γλυκά!

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

xtra έγραψε:

χαχαχαχα

portokali έγραψε:

ξαναχαχαχαχ!!!

LOL!!

ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ!!

VagkaR
Απών/απούσα

... ε να μην κάνω κ εγώ ο "παρατρεχάμενος" ένα comment....

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

σημασία δεν έχει τι θέση θα πάρεις (περί παρατρεχάμενων αναφέρομαι)
σημασία έχει με ποιο τρόπο θα γράψεις τη θέση σου
(ήταν προφανές ότι αναφερόμουν στο HALbike, αλλά κάποια ανακλαστικά
φαίνεται λειτουργούν αλλιώς...)

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..εχεις σιγουρα..
..φοβασαι μηπως τελικα εισαι περισσοτερο Σάντσο Πάντσα παρα Δον Κιχωτης .

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

πολλά λες και ξεφεύγεις από την αρχική κουβέντα...

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

ποιο?
Το αρχικο θεμα freeday tour d'atene εννοεις ?
χαχαχ

portokali
Απών/απούσα

quixote wrote:
xtra έγραψε:

χαχαχαχα

portokali έγραψε:

ξαναχαχαχαχ!!!

LOL!!

ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ!!


εγώ σου ευχήθηκα και όνειρα γλυκά!

quixote
Εικόνα quixote
Απών/απούσα

ποιοι είναι οι ιδρυτές του HALbike;
αφού δεν έχεις πάει ποτέ
στο HALbike πως ανακάλυψες τους "ιδρυτές" του;

κι αφού σε ενδιαφέρει το HALbike γιατί
δεν πήγες ποτέ εκεί;

ποιος έχει το κόμπλεξ;

contact