Αγορα Ηλεκτρικου ποδηλατου απο ΕΥρωπη μεχρι 2000 Ευρω

7 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
stratis63
Απών/απούσα

Γεια σας

Προσφατα Εγχειρίστηκα για μια  βαρια ασθενεια. 

Πρεπει να ασκουμαι πια κυρίως για λογους υγείας  αλλα δεν εχω εχω πια τη δυναμη και τη αντοχη να κανω κανονικο ποδηλατο, Το ξερω οτι θα χασω απο τη μαγεια, αλλα οι λογοι υγείας, επειδη ομως μενω σε λοφο ειναι απαραίτητη η υποβοήθηση, δεν μου επιτρεπουν να παω με τη κανονικη λυση.

Δεν θα αφησω τη Αρρωστια να με ρίξει εγω θα βγω πιο δυνατος.

Ετσι μπηκα στην λογική να αγορασω ενα απλο moyntain bike απο Ευρωπη, για να μπορω κύριως να γυμναζομαι.

3. Ερωτήσεις ,

Εχει κανει καποιος τη διαδικασια

Εχετε καποιο site να προτείνετε greatebike.eu, bangwood, aliexpres κλπ

Εχετε καποιο ποδήλατο η λύση να προτεινετε (κατα προτιμηση mountain h τρεκινγ με κινητηρα μεσαις τριβης.

Σας Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας.

 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
5
Μέση αξιολόγηση: 5 (1 ψήφος)
Αναντα
Απών/απούσα

stratis63 wrote:

Γεια σας

Προσφατα Εγχειρίστηκα για μια  βαρια ασθενεια. 

Πρεπει να ασκουμαι πια κυρίως για λογους υγείας  αλλα δεν εχω εχω πια τη δυναμη και τη αντοχη να κανω κανονικο ποδηλατο, Το ξερω οτι θα χασω απο τη μαγεια, αλλα οι λογοι υγείας, επειδη ομως μενω σε λοφο ειναι απαραίτητη η υποβοήθηση, δεν μου επιτρεπουν να παω με τη κανονικη λυση.

Δεν θα αφησω τη Αρρωστια να με ρίξει εγω θα βγω πιο δυνατος.

Ετσι μπηκα στην λογική να αγορασω ενα απλο moyntain bike απο Ευρωπη, για να μπορω κύριως να γυμναζομαι.

3. Ερωτήσεις ,

Εχει κανει καποιος τη διαδικασια

Εχετε καποιο site να προτείνετε greatebike.eu, bangwood, aliexpres κλπ

Εχετε καποιο ποδήλατο η λύση να προτεινετε (κατα προτιμηση mountain h τρεκινγ με κινητηρα μεσαις τριβης.

Σας Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας.

 

Καλησπερα, εξαιρετικη η ιδεα σου να παρεις ηλεκτρικο ποδηλατο. Εχεις δυο επιλογες, ειτε προσαρμοζεις μοτερ σε συμβατικο ποδηλατο ειτε αγοραζεις καποιο ετοιμο. Υπαρχουν πολλες επιλογες, το θεμα ειναι τι μπορεις να βρεις. 

Σε εργοστασιακα ηλεκτρικα θα προτεινα να κοιταξεις ειτε για haibike ειτε για cube γιατι εχουν και αξιοπρεπη αντιπροσωπευση στην ελλαδα και βγαζουν και μοντελα στα χρηματα που κοιτας. Σε περιπτωση που παρεις μαουνταιν δωσε δυο τρια κατοσταρικα παραπανω απο το μπατζετ που αναφερεις για να παρεις κατι με αξιοπρεπη μπροστινη αναρτηση. 

Σε cube κοιτα τα reaction hybrid και σε haibike τα hardseven και hardnine. Μαγαζια υπαρχουν πολλα, ενα γνωστο και καλο ειναι το bikediscount.de  

Αναντα
Απών/απούσα

stratis63 wrote:

Γεια σας

Προσφατα Εγχειρίστηκα για μια  βαρια ασθενεια. 

Πρεπει να ασκουμαι πια κυρίως για λογους υγείας  αλλα δεν εχω εχω πια τη δυναμη και τη αντοχη να κανω κανονικο ποδηλατο, Το ξερω οτι θα χασω απο τη μαγεια, αλλα οι λογοι υγείας, επειδη ομως μενω σε λοφο ειναι απαραίτητη η υποβοήθηση, δεν μου επιτρεπουν να παω με τη κανονικη λυση.

Δεν θα αφησω τη Αρρωστια να με ρίξει εγω θα βγω πιο δυνατος.

Ετσι μπηκα στην λογική να αγορασω ενα απλο moyntain bike απο Ευρωπη, για να μπορω κύριως να γυμναζομαι.

3. Ερωτήσεις ,

Εχει κανει καποιος τη διαδικασια

Εχετε καποιο site να προτείνετε greatebike.eu, bangwood, aliexpres κλπ

Εχετε καποιο ποδήλατο η λύση να προτεινετε (κατα προτιμηση mountain h τρεκινγ με κινητηρα μεσαις τριβης.

Σας Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας.

 

Καλησπερα, εξαιρετικη η ιδεα σου να παρεις ηλεκτρικο ποδηλατο. Εχεις δυο επιλογες, ειτε προσαρμοζεις μοτερ σε συμβατικο ποδηλατο ειτε αγοραζεις καποιο ετοιμο. Υπαρχουν πολλες επιλογες, το θεμα ειναι τι μπορεις να βρεις. 

Σε εργοστασιακα ηλεκτρικα θα προτεινα να κοιταξεις ειτε για haibike ειτε για cube γιατι εχουν και αξιοπρεπη αντιπροσωπευση στην ελλαδα και βγαζουν και μοντελα στα χρηματα που κοιτας. Σε περιπτωση που παρεις μαουνταιν δωσε δυο τρια κατοσταρικα παραπανω απο το μπατζετ που αναφερεις για να παρεις κατι με αξιοπρεπη μπροστινη αναρτηση. 

Σε cube κοιτα τα reaction hybrid και σε haibike τα hardseven και hardnine. Μαγαζια υπαρχουν πολλα, ενα γνωστο και καλο ειναι το bikediscount.de  

κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

Μπρεί ν´ανήκω στ´όνειρά μου, όπου η ΕΛΛΆΔΑ ταυτίζεται με την κουνιά Ευρώπης;

Να ζήσετε give heart

Thronos
Απών/απούσα

Γειά σου φίλε και περαστικά. Εγω δεν κατάλαβα γιατί να πάρεις κάποιο από την Ευρώπη και δεν πας να δεις κάποιο π.χ haibike cube ideal. σε κάποιο κατάστημα να το κάνεις βόλτα και μετά να κάνεις και την διαδικασία της επιδότησης και να πάρεις και ένα ποσο πίσω.. 

ela7899
Απών/απούσα

Thronos wrote:
Γειά σου φίλε και περαστικά. Εγω δεν κατάλαβα γιατί να πάρεις κάποιο από την Ευρώπη και δεν πας να δεις κάποιο π.χ haibike cube ideal. σε κάποιο κατάστημα να το κάνεις βόλτα και μετά να κάνεις και την διαδικασία της επιδότησης και να πάρεις και ένα ποσο πίσω..
Δεν είμαι ο αρχικός σχολιαστής αλλά θα απαντήσω επειδή και εγώ βρέθηκα παρόμοια θέση. Στα ελληνικά καταστήματα υπάρχει έλλειψη και οι τιμές είναι καταλόγου ή πιο ακριβά. Στα μεγάλα ευρωπαϊκά site υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία, μεγαλύτερη διαθεσιμότητα και με κάποια έρευνα και υπομονή, μπορεί να βρεις κάποια προσφορά. Επίσης η επιδότηση τυπικά καλύπτει και αγορές από Ε.Ε. αν και αυτό είναι κάπως μετέωρο με την γραφειοκρατία. Για test drive, συμφωνώ, και εγώ πήγα σε 4-5 μαγαζιά και κατάφερα να κάνω 3-4 ebikes για να πάρω μια ιδέα.

Thronos
Απών/απούσα

Οκ αν το έχεις βρει το ποδήλατο που σε ενδιαφέρει και γνωριζεις και το μέγεθος μπορείς να κάνεις αγορά από το εξωτερικό. Τώρα γα την διαδικασία επειδή η αγορά θα γίνει από το εξωτερικό ίσως είναι κάπως πιο δύσκολη. Χρειάζονται κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις να ξέρεις για την δεύτερη φάση επίσης γραπτη προσφορά για την πρώτη φαση και αυτά μάλλον πρέπει να είναι μεταφρασμένα. Αυτό θα το μάθεις ακριβώς αν πάρεις τηλέφωνο στο κινούμαι ηλεκτρικά. Εγώ είμαι στην δεύτερη φάση και αναμένω να κατατεθούν τα χρήματα απλά η όλη διαδικασία σίγουρα θα πάρει εξάμηνο για όσους ενδιαφέρονται... 

contact