2ο Brevet Αττικής, 200 απολαυστικά χλμ (Νο 2)....άντε πάλι....

37 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

..... ήρθε πάλι η εποχή να σας πρήξω....
... αλλά τι λέω, πλέον έχουμε σταθερή πελατεία, γεμίζει ο δρόμος ποδηλάτες, άλλωστε έχει προηγηθεί το 1ο Αττικής και 2 ΜΠΛΕ challenge, ξέρετε τι έχετε να περιμένετε.

Πάμε στο δια ταύτα:
Κυριακή 22/9/2013
200 απολαυστικά (κυρίως παραλιακά) χλμ στην Αττική.
13,5 ώρες χρονικό περιθώριο για να τερματίσετε.
Άριστη υποστήριξη καθόδόν και στα σημεία εκκίνησης, ελέγχου, τερματισμού.
Δωρεάν συμμετοχή, απλά απαιτείται υπεύθυνη δήλωση συμμετοχής
Σε περίπτωση εγκατάλειψης ποδηλάτη, υπάρχουν αρκετές "λύσεις" για να γυρίσουμε σπίτι μας σώοι και αβλάβείς.
Διαδρομή βατή και χωρίς υψομετρικά άξια λόγου.

Όπως έλεγα και πέρυσι τέτοια εποχή για το 1ο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΊΕΣ.
Κάντε την προετοιμασία σας, καβαλήστε και ελάτε να κάνετε την υπέρβασή σας.

Οι επίσημες πληροφορίες, διαδρομή κλπ εδώ:
http://greekbrevets.blogspot.gr/p/brevet-200-22-9-2013.html

Αυτά είναι.....

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Wicca
Απών/απούσα

Μπαααα... προϋποθέτει καλές παρέες και προσωπικά δεν έχω υπόψιν μου καμιά.. Σιγά μην τραβιέμαι για να τρώω και πέσιμο στο τέλος. Έχουμε και δουλειές να κάνουμε. :)

Dodger
Απών/απούσα

Wicca wrote:
Μπαααα... προϋποθέτει καλές παρέες και προσωπικά δεν έχω υπόψιν μου καμιά.. Σιγά μην τραβιέμαι για να τρώω και πέσιμο στο τέλος. Έχουμε και δουλειές να κάνουμε. :)

Τι εννοείς πέσιμο; Καμάκι ή ξυλίκι; :)

Wicca
Απών/απούσα

Dodger wrote:
Wicca wrote:
Μπαααα... προϋποθέτει καλές παρέες και προσωπικά δεν έχω υπόψιν μου καμιά.. Σιγά μην τραβιέμαι για να τρώω και πέσιμο στο τέλος. Έχουμε και δουλειές να κάνουμε. :)

Τι εννοείς πέσιμο; Καμάκι ή ξυλίκι; :)

Τίποτα από τα παραπάνω. Μου είχαν ζητήσει να αποδείξω αν πήγα κιόλας, και πόσα χιλιόμετρα έκανα, στο στυλ δεν σε είδαμε και άρα μας λες ψέματα ότι πήγες. Δηλαδή έχει και ένα υποβόσκων τριπάκι η φάση, αποδείξεων και επιβεβαίωσης.
Έτσι λοιπόν φέτος παρόλο που έχω πια και το κουρσάκι μου, δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα γιατί δεν μου αρέσει το κλίμα του "πάμε να αποδείξουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη".

Άσχετο Υ.Γ. Ρε συ Dodger.. το βιβλίο που κράτησες είναι ακόμα εδώ. Θα έρθεις να το πάρεις; Άντε να πάμε και καμιά βόλτα με τα ποδήλατα. Στείλε πμ. .. άντε μπράβο. :)

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Wicca wrote:
Dodger wrote:
Wicca wrote:
Μπαααα... προϋποθέτει καλές παρέες και προσωπικά δεν έχω υπόψιν μου καμιά.. Σιγά μην τραβιέμαι για να τρώω και πέσιμο στο τέλος. Έχουμε και δουλειές να κάνουμε. :)

Τι εννοείς πέσιμο; Καμάκι ή ξυλίκι; :)

Τίποτα από τα παραπάνω. Μου είχαν ζητήσει να αποδείξω αν πήγα κιόλας, και πόσα χιλιόμετρα έκανα, στο στυλ δεν σε είδαμε και άρα μας λες ψέματα ότι πήγες. Δηλαδή έχει και ένα υποβόσκων τριπάκι η φάση, αποδείξεων και επιβεβαίωσης.
Έτσι λοιπόν φέτος παρόλο που έχω πια και το κουρσάκι μου, δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα γιατί δεν μου αρέσει το κλίμα του "πάμε να αποδείξουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη".

Άσχετο Υ.Γ. Ρε συ Dodger.. το βιβλίο που κράτησες είναι ακόμα εδώ. Θα έρθεις να το πάρεις; Άντε να πάμε και καμιά βόλτα με τα ποδήλατα. Στείλε πμ. .. άντε μπράβο. :)

Ένα βιβλίο και μία τρόμπα ποδηλάτου; Να γίνει ο συνδυασμός; Άντε μπράβο! Στους ΦτΠ μια απ᾽τις Τρίτες ίσως; Μεταξύ τυρού και αχλαδίου παρακαλώ; Πώς το βλέπετε ως ευγενή και ρεαλιστικήν πρότασιν;

Wicca
Απών/απούσα

Royal Oak wrote:
Wicca wrote:
Dodger wrote:
Wicca wrote:
Μπαααα... προϋποθέτει καλές παρέες και προσωπικά δεν έχω υπόψιν μου καμιά.. Σιγά μην τραβιέμαι για να τρώω και πέσιμο στο τέλος. Έχουμε και δουλειές να κάνουμε. :)

Τι εννοείς πέσιμο; Καμάκι ή ξυλίκι; :)

Τίποτα από τα παραπάνω. Μου είχαν ζητήσει να αποδείξω αν πήγα κιόλας, και πόσα χιλιόμετρα έκανα, στο στυλ δεν σε είδαμε και άρα μας λες ψέματα ότι πήγες. Δηλαδή έχει και ένα υποβόσκων τριπάκι η φάση, αποδείξεων και επιβεβαίωσης.
Έτσι λοιπόν φέτος παρόλο που έχω πια και το κουρσάκι μου, δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα γιατί δεν μου αρέσει το κλίμα του "πάμε να αποδείξουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη".

Άσχετο Υ.Γ. Ρε συ Dodger.. το βιβλίο που κράτησες είναι ακόμα εδώ. Θα έρθεις να το πάρεις; Άντε να πάμε και καμιά βόλτα με τα ποδήλατα. Στείλε πμ. .. άντε μπράβο. :)

Ένα βιβλίο και μία τρόμπα ποδηλάτου; Να γίνει ο συνδυασμός; Άντε μπράβο! Στους ΦτΠ μια απ᾽τις Τρίτες ίσως; Μεταξύ τυρού και αχλαδίου παρακαλώ; Πώς το βλέπετε ως ευγενή και ρεαλιστικήν πρότασιν;

Μια χαρά. :)

Dodger
Απών/απούσα

next Tuesday?

christopanagia
Εικόνα christopanagia
Απών/απούσα

...μπραβο κυριες μου ,παντα μου αρεσαν οι ανταλλαγες (τραμπες) ειδων ,απο τα χαρτακια στις γκοφρετες ,μεχρι δισκους αργοτερα ,δεν ενοιωθα ανετα να παιρνω λεφτα απο φιλους......

Wicca
Απών/απούσα

Dodger wrote:
next Tuesday?

No problem.

tkant
Εικόνα tkant
Απών/απούσα

.....ένα ραντεβού με τον οδοντίατρο.
Να του πω να ανοίξει λογαριασμό στους ποδηλάτες ή να τον πάρω κατευθείαν τηλέφωνο;

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

tkant wrote:
.....ένα ραντεβού με τον οδοντίατρο.
Να του πω να ανοίξει λογαριασμό στους ποδηλάτες ή να τον πάρω κατευθείαν τηλέφωνο;

Έλα ρε συ Θόδωρα.
Πες του να συναντηθείτε στην Επταχάλκου στους ΦτΠ και να φέρει και ένα βιβλίο... κάτι για την τερηδόνα ή την ουλίτιδα.....

.
.
.
.
.
επίσης πες του να φέρει και το δίπλωμά του μαζί... θέλουμε αποδείξεις κύριέ μου.... όχι παίζουμε!

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Θα είμαστε εκεί...είναι μια πολύ καλή προετοιμασία για τα επόμενα που ακολουθούν...17 για το 2014.

Wicca
Απών/απούσα

tkant wrote:
.....ένα ραντεβού με τον οδοντίατρο.
Να του πω να ανοίξει λογαριασμό στους ποδηλάτες ή να τον πάρω κατευθείαν τηλέφωνο;

Να του πεις να ανοίξει λογαριασμό. Θα βρει και άλλους πελάτες εδώ μέσα και θα δουλεύει μετά με σταθερή πελατεία :)

Wicca
Απών/απούσα

RockaRolla wrote:
tkant wrote:
.....ένα ραντεβού με τον οδοντίατρο.
Να του πω να ανοίξει λογαριασμό στους ποδηλάτες ή να τον πάρω κατευθείαν τηλέφωνο;

Έλα ρε συ Θόδωρα.
Πες του να συναντηθείτε στην Επταχάλκου στους ΦτΠ και να φέρει και ένα βιβλίο... κάτι για την τερηδόνα ή την ουλίτιδα.....

.
.
.
.
.
επίσης πες του να φέρει και το δίπλωμά του μαζί... θέλουμε αποδείξεις κύριέ μου.... όχι παίζουμε!

Αυτά δεν τα ζητάνε οι οδοντίατροι, αλλά τα ζητάνε όλοι οι άλλοι...

pahisjon
Εικόνα pahisjon
Απών/απούσα

Ιδανική εισαγωγή στις διαδρομές υπεραποστάσεων
Και ναι, θα είμαστε κι εμείς εκεί (εκτός απροόπτου).
Όσοι το σκέφτεστε και μπορείτε να βγάλετε 130-140 χιλιόμετρα στη βόλτα σας, τολμήστε.
Ακόμα και αν δεν έχετε παρέα ή γκρουπάκι μη σκάτε, θα βρείτε στην πορεία (άν το θέλετε. Άν δεν θέλετε, έχετε και την επιλογή να κάνετε όλη τη διαδρομή μόνοι...αλλά χάνετε τη μισή χαρά της ποδηλασίας)

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Dodger wrote:
next Tuesday?

Παρντόν Πέτρο για το αυθόρμητο off topic...

dlal
Απών/απούσα

Καλημερα,
αν ξέρει κάποιος ας απαντησει.
Ποιες μέρες και ώρες είναι ανοιχτα τα γραφεία της ΠΕΠΑ στις Αχαρνες, για κατάθεση Υ.Δηλωσης και παραλαβή κάρτας. Ρωτώ απλά γιατί για πολλούς από εμας η Αχαρνών Ιππέων (Αχαρνες) πέφτει κάπως μακριά.

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Είναι την δευτέρα 9/9 και 16/9 στης 20:00 περισσότερες πληροφορίες στο www.pepa.gr

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Έλα, για να βοηθήσουμε λίγο τους Νότιους:

ΕΛΑΤΕ την Τετάρτη 11/09/2013 και ώρες από 18.00 έως 20.00 στο κατάστημα e-Biker Γούναρη 41, Α.Γλυφάδα (απέναντι από τα Everest) για να πάρετε τις κάρτες για το πολυπόθητο Brevet Αττικής.

Άντε, να βλέπω χαμόγελα και ιδρώτα να τρέχει στα πρόσωπα....

Το ΣΚ θα έχει ΙΔΑΝΙΚΟ καιρό για να γράψετε πολλά - πολλά παραλιακά χλμ.
Καβαλήστε και βγείτε.

Ότι γράψετε μέχρι Τετάρτη 18 - άντε Πέμπτη 19 ΣΕΠ.
Μετά ξεκούραση και φορτώνουμε υδατάνθρακες, κοινώς... βγάζουμε την μεγάλη πιατέλα και την γεμίζουμε μακαρόνια. Τυράκι και ολίγην κόκκινη σάλτσα είναι optional ....

Τέλος, ό,τι δοκιμές / αλλαγές / μετατροπές κλπ θέλετε να κάνετε, ΤΩΡΑ είναι ευκαιρεία.
Δοκιμάστε πχ αν θα σηκώσετε / χαμηλώσετε κανα ποντάκι τη σέλα ή το τιμόνι, αν τελικά το στομάχι σας δέχεται εκείνες τις σουπερ ενεργειακές μπάρες που σας σύστησε ο Lance, ή αν το μαξιλαράκι στο σορτς που πήρατε στις εκπτώσεις βολεύει τον π$σ$νό σας για πολύωρη ποδηλασία.
ΜΕΤΑ δεν κάνουμε πειράματα. Πάμε όπως έχουμε "μάθει".
Ειδικά την ημέρα του brevet ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (... άντε... αλλάζουμε σώβρακο, όπως θα έλεγε και ο ΤΚΑΝΤ / Θόδωρας )

Καλή συνέχεια στην προετοιμασία σας / μας.

dlal
Απών/απούσα

καλημέρα RockaRolla,
ισχύει αυτό και για όποιους δεν έχουν καταθέσει ΥΔ, δλδ,μπορούν να καταθέσουν ΥΔ και να πάρουν κάρτα;
ευχαριστώ

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

dlal wrote:
καλημέρα RockaRolla,
ισχύει αυτό και για όποιους δεν έχουν καταθέσει ΥΔ, δλδ,μπορούν να καταθέσουν ΥΔ και να πάρουν κάρτα;
ευχαριστώ

πας στα Νότια, με την Υ.Δ. (βεβαιωμένη από ΚΕΠ), την παραδίδεις και σου βγάζουν καρτα συμμετοχής.
Όλα απλά, όλα βολικά.... περάστε κόσμεεεεεε


.
.
.
.
.
.
[το έχω ξαναγράψει: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. Ελάτε.]

Sram Red
Απών/απούσα

RockaRolla wrote:
dlal wrote:
καλημέρα RockaRolla,
ισχύει αυτό και για όποιους δεν έχουν καταθέσει ΥΔ, δλδ,μπορούν να καταθέσουν ΥΔ και να πάρουν κάρτα;
ευχαριστώ

πας στα Νότια, με την Υ.Δ. (βεβαιωμένη από ΚΕΠ), την παραδίδεις και σου βγάζουν καρτα συμμετοχής.
Όλα απλά, όλα βολικά.... περάστε κόσμεεεεεε


.
.
.
.ειμαι 16 χρονων ,μπορω να συμμετασχω?και αν ναι τι πρεπει να εχω? απο χαρτουρα εννοω (ειμαι απο επαρχια ,Ναυπλιο βασικα)
.
.
[το έχω ξαναγράψει: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. Ελάτε.]

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Σήμερα πολύ κόσμος στα γραφεία της πεπα,από πολύ νωρίτερα πριν ανοίξουν τα γραφεία.καλα χιλιόμετρα σε όλους!!

Sram Red
Απών/απούσα

RockaRolla wrote:
dlal wrote:
καλημέρα RockaRolla,
ισχύει αυτό και για όποιους δεν έχουν καταθέσει ΥΔ, δλδ,μπορούν να καταθέσουν ΥΔ και να πάρουν κάρτα;
ευχαριστώ

πας στα Νότια, με την Υ.Δ. (βεβαιωμένη από ΚΕΠ), την παραδίδεις και σου βγάζουν καρτα συμμετοχής.
Όλα απλά, όλα βολικά.... περάστε κόσμεεεεεε


.
.
.
.
.
[το έχω ξαναγράψει: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. Ελάτε.]

.ειμαι 16 χρονων ,μπορω να συμμετασχω?και αν ναι τι πρεπει να εχω? απο χαρτουρα εννοω (ειμαι απο επαρχια ,Ναυπλιο βασικα)

diopan
Εικόνα diopan
Απών/απούσα

Sram Red wrote:
.ειμαι 16 χρονων ,μπορω να συμμετασχω?και αν ναι τι πρεπει να εχω? απο χαρτουρα εννοω (ειμαι απο επαρχια ,Ναυπλιο βασικα)

Θα έλεγα ότι είσαι μικρός ακόμα. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι, αλλά σκέφτομαι το θέμα από άποψη υγείας. Από ότι καταλαβαίνω για να θες να λάβεις μέρος, σίγουρα θα έχεις τις αντοχές και τη δύναμη. Υπάρχει όμως κάτι που θα πρέπει να προσέξεις. Δεν είμαι ειδικός, γι΄αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ψάξεις να βρείς κάποιον αν κάνει τόσα πολλά χιλιόμετρα και εντατικές προπονήσεις. Στην ηλικία σου είσαι ακόμη στην ανάπτυξη. Το σώμα σου μέχρι τα 20 ως 22 ακόμα θα αλλάξει. Αν το επιβαρύνεις υπερβολικά με εντατικές προπονήσεις αντοχής υπάρχει κίνδυνος να μεγαλώσει υπερβολικά το μυοκάρδιο σου.

Το καλύτερο είναι να βρεις έναν αθλητικό ποδηλατικό όμιλο και να ρωτήσεις κάποιον πεπειραμένο προπονητή που προπονεί άτομα της ηλικίας σου.

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

... ναι, θα έλεγα ότι συμφωνώ με τον από πάνω. Είσαι μικρός. Έχεις χρόνια μπροστά σου για να λάβεις μέρος σε αγώνες αντοχής και ότι άλλο τραβάει η καρδιά σου και τα πόδια σου.
Επίσης είναι και "μακρυά". Αν ήταν στα μέρη σου, που ξέρεις διαδρομές, ξέρεις κόσμο, ξέρεις τι σε περιμένει μπροστά και τι έχει δίπλα... θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.
Καλύτερα να κάνεις τις προπονήσεις σου στα μέρη σου, να γράψεις αρκετά χλμ στην κούρσα σου, να μπείς και σε καμιά παρέα κουρσάδων ή και ποδηλατική ομάδα.
Έχεις καιρό μπροστά σου.

Παρόλαυτά, θεωρητικά, χρειάζεσαι έγγραφη δήλωση-άδεια από τους γονείς σου. Την συγκατάθεσή τους δηλαδή ότι γνωρίζουν περί τίνος πρόκειται και πως συμφωνούν να λάβεις μέρος, αναλαμβάνοντας όλη την ευθύνη του τι μπορεί να σου συμβεί.

Ξαναλέω, έχεις χρόνια μπροστά σου. 200χλμ είναι πολλά. Σε 1-2 χρόνια, θα έχεις γυμνάσει πόδια / πνευμόνια / πισινό και θα είναι αλλιώς τα πράγματα.

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Πάντως χωρίς να θέλω να παροτρύνω το νεαρό φίλο μας,είναι μια καλή ηλικία εαν κάποιος θέλει να ασχοληθεί πρωταθλητικα και ίσως θα έπρεπε να το κάνει και από πιο μικρή ηλικία.
Αυτο βέβαια δεν γίνεται απο μόνος του ,σαφώς θα πρέπει να γραφτεί σε ομάδα,να περάσει γιατρούς και με τι κατάλληλη παρακολουθηση απο προπονητή να ασχοληθεί προταθλητικα με το άθλημα.
Πάντα με παρακολουθηση προπονητή,μην ξεχνάμε οτι είναι και αυτό ενα άθλημα οπως το ποδόσφαιρο ,μπάσκετ,βόλεϋ,άσχετα εαν στην Ελλάδα είμαστε χρόνια πίσω σε αυτό.

Sram Red
Απών/απούσα

παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!εγω καθημερινα σχεδον κανω αποστασεις των 60 χιλιομετρν και ανω και γενικα ασχολουμε αρκετα!πολλες φορες εχω κανει και μεγαλες διαδρομες οπως Ναυπλιο-Λεωνιδιο το οποιο ειναι 85 χιλιομετρα να πας και αλλα τοσα να γυρισεις αρα 170 χωρις να ειμαι τελιος εξαντλιμενος !βεβαια πηγαινα πολυ χαλαρα με πορεια στην ευθεια κατω απο 25k/m να συμπλιροσω επισεις οτι η συγκικριμενη διαδρομη οπως και αυτες που διαλεγω εχουν αρκετες και δυσκολες ανηφορες θεωριτικα μπορω να ανταπεξελθω !το Σαββατο τελικα δεν θα ειμαι γιατι λεω να περιμεν λιγο ακομα.Παντως εχω στο μυαλο μου το brevet ελευσινας kai nemeas η καποιο αλλο στην αθηνα τον ιανουαριο,φεβρουαριο ελπιζω να σας δω σε ενα απο αυτα και να τα πουμε και απο κοντα!οπως και να εχει καλη επιτιχια σε ολους του σωμετεχοντες στο brevet του Σαββατου

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

καλές πεταλιές και καλή προετοιμασία για τον Χειμώνα.

Μια διόρθωση μόνο, για να μην πάρουμε κανέναν στο λαιμό μας
Το συγκεκριμένο brevet γίνεται Κυριακή 22/9/2013

Sram Red
Απών/απούσα

As32 wrote:
Πάντως χωρίς να θέλω να παροτρύνω το νεαρό φίλο μας,είναι μια καλή ηλικία εαν κάποιος θέλει να ασχοληθεί πρωταθλητικα και ίσως θα έπρεπε να το κάνει και από πιο μικρή ηλικία.
Αυτο βέβαια δεν γίνεται απο μόνος του ,σαφώς θα πρέπει να γραφτεί σε ομάδα,να περάσει γιατρούς και με τι κατάλληλη παρακολουθηση απο προπονητή να ασχοληθεί προταθλητικα με το άθλημα.
Πάντα με παρακολουθηση προπονητή,μην ξεχνάμε οτι είναι και αυτό ενα άθλημα οπως το ποδόσφαιρο ,μπάσκετ,βόλεϋ,άσχετα εαν στην Ελλάδα είμαστε χρόνια πίσω σε αυτό.

εδω στην περιοχη μου δυστιχος δεν υπαρχει καποια ομαδα στην οποια να μπορω να βγω και να συμετασχω σε προπονισεις!εχω το αγωνιστηκο μου δελτιο μου στο Διομηδη αργους,εδω γενικα στην αργολιδα δεν ειμαιστε πολυ ποδηλατες και οσοι ειναι συνιθος ειναι μονοι τους!σπανια να δεις ομαδα ποδηλατων πανω απο2 ατομα!ακομα και 2 πολλα ειναιΓια προπονιση παω με βαση τους παλμους και αυτοσχεδιαζω .σορρυ που ξεφυγα απο το θεμα

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Sram Red wrote:
As32 wrote:
Πάντως χωρίς να θέλω να παροτρύνω το νεαρό φίλο μας,είναι μια καλή ηλικία εαν κάποιος θέλει να ασχοληθεί πρωταθλητικα και ίσως θα έπρεπε να το κάνει και από πιο μικρή ηλικία.
Αυτο βέβαια δεν γίνεται απο μόνος του ,σαφώς θα πρέπει να γραφτεί σε ομάδα,να περάσει γιατρούς και με τι κατάλληλη παρακολουθηση απο προπονητή να ασχοληθεί προταθλητικα με το άθλημα.
Πάντα με παρακολουθηση προπονητή,μην ξεχνάμε οτι είναι και αυτό ενα άθλημα οπως το ποδόσφαιρο ,μπάσκετ,βόλεϋ,άσχετα εαν στην Ελλάδα είμαστε χρόνια πίσω σε αυτό.

εδω στην περιοχη μου δυστιχος δεν υπαρχει καποια ομαδα στην οποια να μπορω να βγω και να συμετασχω σε προπονισεις!εχω το αγωνιστηκο μου δελτιο μου στο Διομηδη αργους,εδω γενικα στην αργολιδα δεν ειμαιστε πολυ ποδηλατες και οσοι ειναι συνιθος ειναι μονοι τους!σπανια να δεις ομαδα ποδηλατων πανω απο2 ατομα!ακομα και 2 πολλα ειναιΓια προπονιση παω με βαση τους παλμους και αυτοσχεδιαζω .σορρυ που ξεφυγα απο το θεμα

Θα μας συχωρέσει ο συμφοριτης RockaRolla που θα απαντήσω εκτός θέματος.

Καταλαβαίνω τη δυσκολία που έχεις γιατί βρίσκεσαι σε περιοχή που δεν έχει κάποια ομάδα,αλλά θα μπορούσες να κάνεις προπόνηση και να σε παρακολουθηθεί κάποιος προπονητής ,χωρίς να είναι μαζί σου.
Μπορείς να πάρεις κάποιο καταγραφικό ποδηλατικό gps(πχ garmin)ή να χρησημοποιησεις το smartphone σου,βάζοντας κάποιο απο τα προγράμματα,(strava,endomondo,sport tracks κτλ)και να παρουκολουθει την προπόνηση που κάνεις απομακρισμενα.
Να σου λέει τι να διορθώσεις και να σου δίνει διατροφολογιο...νομίζω οτι ετσι πραγματικά θα κάνεις σωστή δουλεία...γιατί αυτοσχεδιαζοντας δεν είναι το καλύτερο.