υψος 185 cm, μεγεθος σκελετου πόσο.

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
kosm
Απών/απούσα

καλημερα σε ολους εχω μπερδευτει με το μεγεθος σκελετου. για mtb μιλαω.σιγουρα το 56αρι που εχω δε μου κανει. θελω να αγορασω ενα σκελετο μονο απο scott h apo ideal (διαθετω 300 ευρω). για ideal ξερω οτι υπαρχουν 46αρια και 51αρια. τα scott σε τι μεγεθη υπαρχου; πιο πιστευεται οτι θα ειναι το καταλληλοτερο για τις διαστασεις μου;185cm , 82 κιλα. ευχαριστω πολυ

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

πιστεύω πως το traxter τις ideal σε 51 θα σου είναι καλό
το 53 τις scott είναι σαν το 56 τις ideal καλό είναι να πας να δοκιμάσεις και τα 2
βασικά θα προτιμούσα το scott scale
αλλά όποιο σου ταιριάξει καλύτερα

kosm
Απών/απούσα

και εγω scott προτιμω. αλλα αφου το 53αρι σε scott ειναι σαν το 56 σε ideal πρεπει να παω σε scott 48αρ; σωστος ειμαι;

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

σωστά
βασικά αν τελικά σε βολέψει το 53ρι της scott
μπορείς να δεις στις αγγελίες έχει ένα παιδί scott scale used

yellowsubmarine
Απών/απούσα

ΠΡΟΣΟΧΗ
η μέθοδος μέτρησης είναι απλά μια πρώτη προσέγγιση βάσει κάθετου σωλήνα (εξ ίσου σημαντικός είναι κι οριζόντιος)

Free Image Hosting

Nastybishop
Απών/απούσα

Eγώ είμαι 1.80 (χωρίς παπούτσια) και έχω scott scale σε L μέγεθος (18.9'). Πιστεύω ότι είναι οριακό για μένα. Φυσικά δεν φαίνεται αυτό σε flat χωματόδρομο, που το ποδήλατο κυριολεκτικά πετάει αλλά όταν αρχίζουν τα δύσκολα (μονοπάτια, βραχόκηποι κτλ.). Εκεί νιώθω ότι θα ήθελα κάτι μικρότερο, για ποιο εύκολο χειρισμό.

Συνεπώς πιστεύω ότι το L της scott για σένα θα είναι κουτί!

Πάρτο λοιπόν και αποκλείεται να το μετανοιώσεις.

spskark7
Απών/απούσα

παρτο σε L

kosm
Απών/απούσα

σας ευχαριστω πολυ ολους για τις αμεσες απαντησεις. λογικα ειμαι σε 48αρι scot η σε 51αρι ideal. προτιμω scot αλλα εχω ακρες να το παρω χονδρικη απο ideal αρα θα το σκεφτω λιγο. παντως σιγουρα θα το κανω μια βολτα πρωτα γιατι ηδη μια φορα το εκανα το λαθος.

contact