28/06/2008 Πάμε Αίγινα? Ποδηλατοβόλτα + Μπανάκι

75 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
carmen
Απών/απούσα

Αχ...Πήζωντας μέσα στη ζέστη, διαβάζοντας για την εξεταστική και βρισκόμενη μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, μου ήρθε μια ιδέα...
Πάμε αυτο το Σάββατο Αίγινα? Να ποδηλατήσουμε, να κολυμπησουμε και ξαναδούμε τη θετική πλευρά της ζωής???
Τι λέτε? Να συναντηθούμε κατα τις 10:00 στα δελφινακια και να σαλπάρουμε?
Ακούω....

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
dilated
Απών/απούσα

Αλλά γενικά σαν ιδέα μου αρέσει....

mattta04
Εικόνα mattta04
Απών/απούσα

poooo banaki!! ti eipes tora...... polu kalh idea alla 8a sou po sigoura thn paraskevh... aaax mas fagane oi businessssssss.....!

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

εγω ερχομαι!!!!!! και αμα λαχει κ δεν ερθει κανεισ παμε κ μονεσ μασ! :p θελω θελω ! !

GeorgeHH
Απών/απούσα

παιδιά σχολάω απο δουλειά 1 ιώρα καμια διευκόλυνση? θέλω πολύ να έρθω

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

ελα κ εμεισ θ κανουμε βουτιτσεσ! η κανε κοπανα!! παιξτο αρρωστοσ, πιανει

teaser
Απών/απούσα

Ρε Σοφία το τελικό ς το ξέρεις? είναι εκεί που είναι το w! :PPP

μπορεί να με δείτε και εμένα...μπορεί και όχι...θα αποφασιστεί στιγμιαία αναλόγως της ώρας...αν δεν σας δω όμως, καλά να περάσετε...

kraftwerk
Εικόνα kraftwerk
Απών/απούσα

γειά,μπορώ να έρθω και γώ?

Inferno
Απών/απούσα

Μου αρέσει σαν ιδέα...
Ψήνομαι...
Πέρυσι ήταν 8€ αν θυμάμαι καλά το εισιτήριο, ξέρουμε για φέτος λεπτομέρειες;
Με το απλό καράβι λέω, όχι ιπτάμενο. Τα ποδήλατα (φυσικά) δεν πληρώνουν παραπάνω.

rossociclo
Απών/απούσα

Πολύ καλή πρόταση,αλλά δυστυχώς το Σάββατο εργάζομαι.Υπάρχει κανείς που να μπορεί Πέμπτη που έχω ρεπό...;

carmen
Απών/απούσα

georgeh, τι ώρα έλεγες? Το 10 ήταν μια καλή ώρα για να μαζευτούμε...Άσε που άμα είσαι κουρασμένος θα κοιμηθείς στο δελφίνι (σε νανουρίζει και κάνεις κάτι ύπνους...)
teaser: don't make us the difficult δλδ μην μας κάνεις τον δύσκολο :)) απλά έλα..
Kraftwerk: το ρωτάς? εννοείται ότι μπορείς να έρθεις..
Inferno: το κόστος είναι ίδιο δεν έχει αλλάξει απ ότι ξέρω, αλλα θα το τσεκάρω για να το σιγουρέψουμε..

Chrissa
Εικόνα Chrissa
Απών/απούσα

Εχω βαφτιση και εξεταστικη.......κριμα!
Δεν το καναμε 3 μερες αργοτερα?!
Μπα ε!

kraftwerk
Εικόνα kraftwerk
Απών/απούσα

...τέλεια λοιπόν θα έρθω και θα φέρω μαζί και μια φίλη ,να ρωτήξω μόνο όταν λές δελφινάκια που λές?( αν και Πειραιώτης δεν κατάλαβα ,ντροπή μου)

πωπω χαρηκα πολύ με την εκδρομή λολολολολ

http://www.youtube.com/watch?v=nJYgWDZmzCo :)

kraftwerk
Εικόνα kraftwerk
Απών/απούσα

και επειδή τώρα την άκουσα αφιερώνω σέ όλους σας το παρακάτω
http://www.youtube.com/watch?v=VDUlbaLxgAg

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

το ξερω βρε teaser! το κανω ομωσσσσ απο αποψη! χα! αντε μαζευτειτε να παμε

rossociclo
Απών/απούσα

Άλλαξε το πρόγραμμα μου και μάλλον θα μπορώ για το Σάββατο!
Έχω 2 προτάσεις να κάνω:
1.Να πάμε με πλοίο της γραμμής και όχι με δελφίνι που είναι πιο οικονομικό και χωράει περισσότερα ποδήλατα
2.Να ανταλλάξουμε e-mail ή τηλέφωνα για να μη χαθούμε/μπερδευτούμε.
Ευχαριστώ

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

γιατι, με δελφινι ηταν να παμε?? οχι ρε παιδια, καλυτερα πλοιο, να δουμε λιγη θαλασσιτσα, να κολλαμε ολοκληροι απο το φουγαρο του, να ταισουμε κ κανα γλαρο!.. σοβαρα τωρα, καταστρωμα το πρωι ειναι κομπλε.μεχρι τοτε ασ βγαλουμε ακρη γ το πωσ & ποτε θα παμε κ μετα αλλαζουμε κ κανα τηλ
ααα καρμεν εισαι εσυ που μιλησαμε στο 24ωρο στην βορεια διαδρομη?? η κανω λαθοσ? που μου χες δωσει και το κιν σου πριν αρχισουν οι διαδρομες

toxotis66
Εικόνα toxotis66
Απών/απούσα

καλη ιδεα...
ας κλεισουμε ραντεβου στα εκδοτηρια για τα καραβακια της Αιγινας ειναι απεναντι απο τον ηλεκτρικο του πειραια.
ας πουμε 10.00 με ανοχη μεχρι τις 11.00 για τον πιο καθυστερημενο τον τελευταιο..
δελφινια δεν βαζουν ποδηλατα... οπως μετρο τα ιδια..
αναγκαστικα καραβάκι...
Βασίλης 6944 30 61 30
Α... και αν καποιος θελει και δεν εχει ποδήλατο του δινω ενα απο τα δικάμου...

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

10 με ανοχη μεχρι 11????
ας κανονισουμε κατι πιο συγκεκριμενο γτ ετσι οσοι πανε νωρισ (στην ωρα τουσ δηλαδη) μπορει ν περιμενουν κ παραπανω απο 1 ωρα, ειναι καπως αδικο. ας δωσουμε καποια ωρα με περιθωριο καθυστερησης γ αυτους που εχουν ειδοποιησει οτι θ αργησουν! καραβακι ε?! τελεια!!!

Koutsman
Απών/απούσα

Λοιπόν, η ιδέα σας είναι ακριβώς αυτό που χρειαζόμουν για το Σάββατο.
Παρότι δεν σας γνωρίζω, Θεού θέλοντος, θα είμαι μαζί σας!
Μπράβο στους οργανωτές.
cY!
:)

dthemix
Εικόνα dthemix
Απών/απούσα

Καλημέρα Carmen,
Λοιπόν θα οργανωθώ να έρθω και εγω στην ημερήσια που διοργανώνεις στην Αίγινα αυτό το Σαββατό.
Θέμης

carmen
Απών/απούσα

Λοιπόν...
Εχει καραβάκι ανα 1 μια ώρα μεχρι της 10..Μετα πάει 11:30, 12:30 klp.
Εγώ προτείνω να φύγουμε με το καράβι των 10 , για να χουμε μετά όλη τη μέρα μπροστά μας..Αλλα παίζει και η επιλογή των 11μισι.. Δική σας απόφαση..
Το εισιτήριο το απλο πήγαινε-έλα είναι 19 ευρώ
Το φοιτητικό είναι 14.40 ευρώ

Τα πλοιά φεύγουν απ την πύλη Ε8 ( απένατι απ τον ηλεκτρικό Πειραία όπως είπε και ο Βασίλης..)όποτε συναντιόμαστε εκεί!!!
Καλό ειναι να πάμε όλοι μαζι μια παρέα και στην επιστροφή να φύγει ο καθενάς όποτε θέλει (αυτο το λέω για να μην περιοριστεί κανένας απο κανέναν..)
Το προγραμμα είναι γενικά φλου και ανοιχτο για πάσης φύσεως ιδέες και προτάσεις..
Το σίγουρο είναι ότι περιλαμβάνει μπάνιο :)))

Nα χετε μαζί σας: μαγιό, αντιηλιακο, πετσέτα, ποδήλατο, σαμπρέλες, εργαλεία,φωτογραφικές μηχανές,μουσική για ξεσάλωμα και πάνω απ όλα ΘΕΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ (την γκρίνια αφηστε την στο σπίτι...)

προς Σοφία: ναι εγώ ειμαι που καναμε ποδηλατακι το 24ωρο,έλα -έλα να περάσουμε καλά!

LiakosCentre
Απών/απούσα

mporei na peisw kapoious filous mou k na r8oume!! pou akribws tha synantei8ete k ti wra??? kai panw katw pou skefteste na pame stin aigina ?? :) please pes mou an mporeis, mipws kataferw k er8w, epeidi eimai k ma8hths k twra exw frontistiria klp klp k prepei na kserw tis wres !

carmen
Απών/απούσα

υπολόγιζε 10 ή 11μισι απεναντι απ το σταθμό του ηλεκτρικου στον πειραία στην πύλη Ε8..

Τώρα που θα πάμε ,θα δούμε..μπορούμε να κατεβούμε στο λιμανι της Αιγινας και απο κει με ποδήλατα να πάμε Αγ. Μαρίνα(μια απ τις ωραιοτερες θάλασσες της Αίγινας)..Αλλα θα δούμε..
Ότι πει ο λαός..

http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/mx/m_aigina_map.asp : χάρτης της Αίγινας
http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/mx/m_aigina_paralies.asp : παραλίες της Αίγινας
http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/mx/m_aigina_axiotheata.asp : αξιοθέατα της Αίγινας

Inferno
Απών/απούσα

Προτείνω 10 να έχουμε πιο πολλή ώρα γιατί 11.30 είναι ήδη πολύ αργά!! Αυτό σημαίνει συνάντηση 9.30 max με οριακό περιθώριο ανοχής 9.45 (θέλουμε και λίγο μέχρι να βάλουμε μέσα και να τα δέσουμε)! Τρένο έχει και είναι ελεύθερο το οράριο λόγω Σαββάτου.
19Ε είναι με επιστροφή ε; Ε, ρε οι τιμές στα ύψη!!!!!
Η Ε8 είναι πολύ κοντά στον Ηλεκτρικό, με το που βγαίνεις έχει πινακίδες.
Εκτός από μπανιερά, σαμπρέλες και εργαλεία, πάρτε και λίγη τροφή! Θα παίξει ταβέρνα υποθέτω, αλλά μέχρι τότε...

Εγώ 90% είμαι μέσα.

Σοφία Σκέτο
Απών/απούσα

ο Ιnferno τα λεει πολυ σωστα.. μην παμε και εντελως μεσημεριατικα. 10 ειναι καλα αν βολευει τους παντες και συνταντηση 9:30 το πολυ 9:45 ειναι ακομα καλυτερα, εχουμε και τα οχηματα!

kraftwerk
Εικόνα kraftwerk
Απών/απούσα

και γω υπέρ του 10 είμαι, τα κάραβάκια για Αίγινα φεύγουν όχι ακριβώς απο τον Σταθμό είναι λίγο αριστερά αλλά αν δώσουμε ραντεβού στον σταθμό (Πλατεία Λουδοβίκου) είμαστε δίπλα.

Inferno
Απών/απούσα

Δείτε εδώ : Πύλες

Η Ε8 είναι αρκετά κοντά, από τον ηλεκτρικό περνάμε απέναντι και αριστερά, στην Πλ. Καραΐσκάκη.
Καλύτερα συνάντηση έξω από το καράβι για να μην τρέχουμε σε 15 λεπτά να φτάσουμε στην πύλη, να βγάλουμε εισιτήριο, να παρκάρουμε/κλειδώσουμε τα ποδήλατα....... θέλει λίγη ώρα η δουλειά...

Εγώ μέσα (αν έρθω) σε ότι πείτε πάντως, απλά προτάσεις πετάω...

rossociclo
Απών/απούσα

Στο δελφίνι όταν είχα χάσει το τελευταίο πλοίο,γιατί η Αίγινα είναι πανέμορφη και παρασύρθηκα... με δέχτηκαν χατηρικά. Δεν παίρνουν ποδήλατα γενικά.Απλά το είπα γιατί κάπου αναφέρθηκε για να το διευκρινήσουμε.Συμφωνώ για το σημείο συνάντησης.Είναι δύσκολο να χαθούμε εκεί και έχουμε άμεση πρόσβαση στο πλοίο.Πιστέυω 11 παρά με 11.00 είναι καλά.Πάντως η ανταλλαγή τηλεφώνων θα ήταν χρήσιμη σε περίπτωση που κάποιος αλλάξει γνώμη, ή καθυστερήσει.

toxotis66
Εικόνα toxotis66
Απών/απούσα

Ας δωσει καποιος ενα τελικο τοπο και ώρα συνάντησης...

carmen
Απών/απούσα

Κλείνουμε ραντεβού 9μισι ώρα στα εκδοτήρια των εισιτηρίων απέναντι απο τον ηλεκτρικό του Πειραιά.
το τηλέφωνο μου είναι : 69########
e-mail: xeniadveik [/at] yahoo.com

contact