Αγορά Μountain μέχρι 350ευρώ

2 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Popolaros
Απών/απούσα

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Χρονιά. Να ξεκαθαρίσω πως έχω να πιάσω ποδήλατο από τα 17 μου (είχα ένα 18τάχυτο ΜΤΒ) οπότε είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ (ούτε καν αρχάριος).Για λόγους υγείας - γυμναστικής λοιπόν αποφάσισα να ξαναξεκινήσω, έτσι ψάχνω για ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ποδήλατο (μέγιστο badget 350 euro). Οι βόλτες μου θα είναι κυρίως σε άσφαλτο και χώμα (μονοπάτια).Μετά από λίγο διάβασμα στο Ιντερνετ έχω καταλάβει πως αυτά που έχουν μεγάλη σημασία και καθορίζουν την τιμή στο ποδήλατο ειναι 1.το πηρούνι 2.τα φρένα 3.το πίσω ντεραγιέ. Έτσι τείνω πιο πολύ σε ένα IDEAL FREEDER DISC. Eχω όμως ακόμα κάποιες ερωτήσεις - αμφιβολίες. Τις παραθέτω λοιπόν...

1.Mechanical Disk ή V-Brakes για την χρήση που θέλω;

2.Πόσο καλά είναι τα Carrera (συγκεκριμένα το Μ6 2000 MD - πωλητές μου έχουν πει πολύ καλά λόγια) και τι είδους πηρούνι είναι αυτό που φοράνε;

3.Με τα ίδια λεφτά βρίσκω μεταχειρισμένα κάποια Hillmaster ή Pro Rider ή ZIG ZAG.        Αξίζουν ; Και αν αξίζουν όταν θα πάω να τα δω τι πρέπει να προσέξω (πέρα απο τα προφανή-γρατζουνιές,στραβώματα κλπ κλπ )για να καταλάβω αν είναι σε καλή κατάσταση

4.Αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για ποδήλατο,ευχαρίστως να της ρίξω μια ματιά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
geatle
Απών/απούσα

1.εγω υποστιριζω v-brakes στα πιο φθηνα ποδηλατα. ακομα και εαν γινοταν να ειχε και ξερο πιρουνι. και μετα τα λεφτα να επεφταν στις ροδες, το τιμονι και τη μεταδοση.

2.τα carrera ειναι οικονομικα ποδηλατα. για τα λεφτα που δινεις βολευουν. η αναρτηση βεβαια και καποια ακομα ανταλλακτικα ειναι κακης ποιοτητας.

3.το μεταχειρισμενο ειναι ισως η καλυτερη λυση. αμα το ανεβεις καβαλα και δωσεις προσοχη θα καταλαβεις αν δουλευει σωστα. υποψιν οτι ισως χρειαστει να δωσεις και καποια παραπανω χρηματα για αναλωσιμα.

4.κοιτα στα ποδηλαταδικα της περιοχης σου για προσφορες απο παλια μοντελα. και εαν μπορεις δωσε κατι παραπανω. 350ευρω ειναι λιγα για mtb.

contact