Combo Ride 23-24.06.2012: 2ος Ποδηλατικός Γύρος Ανδρου

72 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
mbiker.ex
Εικόνα mbiker.ex
Απών/απούσα

Συμφωνώ μαζί σου ότι θα έπρεπε να σου ζητήσει συγνώμη όλος ο κόσμος που βρισκόταν στο πούλμαν και σε περίμενε να ξυπνήσεις. Έπρεπε να σε περιμένουν...

Επίσης συμφωνώ με το γεγονός ότι υπήρχε άνεργος στην παρέα σου και έπρεπε να σε ρωτήσουν...

Keep Keyboarding Alive Man!

christiana_p
Απών/απούσα

george leo wrote:

...
- Απαγορεύεται η δημοσίευση μηνυμάτων εμπορικού-κερδοσκοπικού χαρακτήρα στο site, πέρα από την δημοσίευση αγγελιών από ιδιώτες σχετικά με την πώληση και τη ζήτηση ποδηλατικού εξοπλισμού.
το πρόγραμμα των ΦτΠ -αλλά και άλλων ομάδων συλλόγων- είναι παγίως αναρτημένο στο site και συχνά πυκνά εμπεριέχει εκδρομές με χρηματικό αντίτιμο (και καλά κάνει γιατί πως αλλιώς θα πάμε Πρέσπες και σε τόσα άλλα μέρη)
...

Έχοντας συμμετάσχει σε αρκετές από τις εκδρομές των Φίλων του Ποδηλάτου, ξέρω και λέω με σιγουριά ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ. Όποτε έχει χρειαστεί να ναυλωθεί πούλμαν για μετακινήσεις, το έξοδο έχει μοιραστεί δια τον αριθμό των συμμετεχόντων. Γνωρίζω ότι μια φορά που προέκυψε μια θετική διαφορά (επειδή προέκυψαν συμμετοχές της τελευταίας στιγμής), οι ίδιοι οι συμμετέχοντες αποφάσισαν να μην τη μοιραστούν αλλά να τη διαθέσουν στο σύλλογο. Τόσο απλά, τόσο ξεκάθαρα.

Υπό αυτή την έννοια, το πρόγραμμα των Φίλων του Ποδηλάτου έχει και παραέχει θέση στις εκδηλώσεις που αναρτώνται στο site, και μάλιστα δεσπόζουσα, λόγω ηλικίας!!!

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

kamia sxesi george.
an itan etsi den 8a erxomoun sthn epomenh ekdromisthn tsivlou.
k oxi den to krathsa. to anefera apla kai mono g na diapsefsw ayta poy les peri anergwn klp.
ennoeitai oti den 8a perimeneis 3 atoma k tosh wra...an 8umasai...pou dn 8umasai...eipa ok apla ofeila na rwthsw g to aditimo k teleiwse ekei.

to kolhma m exw pei polles fores poio einai.profanws dn 8eleis na katalabeis.

telika 8a mas peis an ginate etaireia ;

george leo
Εικόνα george leo
Απών/απούσα

Συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφεις. Οσοι από τους ΦτΠ με γνωρίζουν, γνωρίζουν την εκτίμηση που τους έχω. Αλλωστε είναι αυτονόητο ότι αυτούς σκιαγράφησα σε προγεννέστερο σχόλιό μου με τη φράση "οι εξαιρέσεις είναι ορατές".

Κατάλαβα οτι η συγκεκριμένη παράγραφος-απόφαση αναφέρεται στον εμπορικό-κερδοσκοπικό ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ της προσπάθειας και όχι στην ανάλυση κόστους κέρδους ή ζημίας και τη διαχείρηση αυτού. Βλέπε και το επεξηγηματικό σχόλιο #24 από admin σε αυτό το thread.

Κλείνω αστειευόμενος οτι και εγώ θα έπρεπε να έχω δεσπόζουσα θέση λόγω ηλικίας!

mbiker.ex
Εικόνα mbiker.ex
Απών/απούσα

Αντί να κάνετε το podilates.gr το μεγαλύτερο ποδηλατικό ανταλλακτήριο, μήπως θα 'πρεπε πρώτα να δείτε και την υγιή πλευρά του ποδηλάτου?
Ναι υπάρχει και αυτή η πλευρά που ξεφεύγει από τα στενά πλαίσια του αστικού ποδηλάτου και αναδεικνύει την Ελλάδα ως έναν από τους ομορφότερους ποδηλατικούς προορισμούς παγκοσμίως.
Αφήστε λοιπόν τον κάθε "ανώνυμο" να προσβάλλει ασυστόλως πρόσωπα και group μέσα από το forum σας, κάτι που ούτως ή άλλως αντιτίθεται στους κανόνες δημοσίευσης του και φιμώστε ότι καινοτόμο κινείται...

υ.γ. Το combo ride bicycle adventures αύριο θα κάνει νυχτερινό mtb στα πρώην βασιλικά κτήματα, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι στην παρέα μας, εκτός από τους μίζερους.
Πιστεύω να μη μου το απαγορεύουν κι αυτό οι κανόνες δημοσίευσης...

Φιλικά και συμβουλευτικά!

Nikosnikos
Εικόνα Nikosnikos
Απών/απούσα

mbiker.ex wrote:
Αφήστε λοιπόν τον κάθε "ανώνυμο" να προσβάλλει ασυστόλως πρόσωπα και group μέσα από το forum σας, κάτι που ούτως ή άλλως αντιτίθεται στους κανόνες δημοσίευσης του και φιμώστε ότι καινοτόμο κινείται...

Οταν λες "ανώνυμο",τι εννοείς;Αν εννοείς το ψευδώνυμο,και εσύ με ψευδώνυμο δεν γράφεις όπως κι ο Leo;Σε ξέρω με ξέρεις όπως και οι περισσότεροι - σε αυτό το θέμα - γνωριζόμαστε.

Τώρα όσον αφορά το "καινοτόμο",ειλικρινά πολύ καλή ιδέα,αλλά μπορείς να "ανεβάσεις" εικόνα με μία απόδειξη που να περιέχει και την σφραγίδα της εταιρείας (ατομική και όχι συνολική);

*Οσον αφορά το 'ήθος',το 'μίζερος' και την 'προσβολή' (ποιος,σε ποιον και πότε),αναμείνατε εις το θέμα.

AfloEydK
Απών/απούσα

αν και διαφωνω καθετα με αυτου του ειδους τις ποδηλατοεκδρομες που χρειαζονται καταβολη αντιτιμου ειτε συμβολικου ειτε οχι (εχω παει σε alleycat,CFW) διοτι θεωρω πως οι ποδηλατες δεν πρεπει να εισπρατουν χρηματα ο ενας απο τον αλλον (προσωπικη αποψη μπορει να ειναι λανθασμενη)

νομιζω οτι το combo στην ουσια δεν εχει αναγκη το ποδηλατες για προβολη πλεον παρολο που ξεκινησε απο δω ως δωρεαν ποδηλατοεκδρομη (εχω συμμετασχει σε δυο δωρεαν και ηταν εξαιρετικες στα βασιλικα και στην νεα μακρη)

εχω να προσθεσω οτι δεν κανει μονο βολτες με χρεωση αλλα και δωρεαν για λογους μαρκετινγκ οπως μου χει αναφερει ο λεο

θεωρω οτι το combo εχει πλεονασμα απο τις εκδρομες που κανει και εφοσον οσοι πανε εχουν να τα δωσουν αυτα τα 25-35 ευρω και τους αρεσει οκ κανενα προβλημα για μενα αν και με βρισκει οριζοντιως και καθετος αντιθετο με τον τροπο που γινεται. (στην συγκεκριμενη εκδρομη ομολογουμενος η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για οσα προσφερει)

προσωπικα δεν βρισκω λογο οπως γινεται τοσο καιρο αναρτηση για ποδηλατοβολτες-ποδηλατοεκδρομες με καποιο αντιτιμο κοστους και οχι κερδους να μην συνεχισει να γινεται σε ενα ανοιχτο φορουμ σε μια ενοτητα που να συμεριλαμβανει ολες τις δρασεις με χρεωση οπως εχει δημιουργηθει για τα ποδηλαταδικα. αντιθετος η αμεση διαφημιση μιας επιχειρηματικης δρασης αποτελουσε και αποτελει κοκκινο πανι στο φορουμ

αν οι διαχειριστες κρινουν πως δινεται ισχυρο επιχειρημα σε αλλες επιχειρησεις να προβαλουν το προιον τους αφου υπαρχει προηγουμενο ειναι και αυτη μια σκεψη

AfloEydK
Απών/απούσα

.

george leo
Εικόνα george leo
Απών/απούσα

Combo Ride Bicycle Adventures
…αρχή του 2009, το πρώτο δειλό Combo, μία βόλτα στο Σχοινιά. Ακολούθησαν πολλά, σε πόλεις θάλασσες και νησιά, σε φαράγγια λίμνες ποτάμια και βουνά. Πάντα με ένα πέρασμα, δύσκολο καμιά φορά, από τη φύση, τη σπάνια Ελληνική φύση. Δυναμικά το Combo προσπαθεί να ξεφύγει από τα στενά πλαίσια της αστικής ποδηλασίας και να αναδείξει την Ελλάδα ως έναν από τους ομορφότερους ποδηλατικούς προορισμούς παγκοσμίως.
…μέσα του 2011, μέσον μας πλέον δεν είναι μόνο το αγαπημένο μας ποδήλατο, υπάρχουν μέρη που δε φτάνει, δυστυχώς. Είναι τα πόδια, τα κανό και οι σχεδίες, το κάθε τι που θα μας πάει ένα βήμα παραπέρα, που θα μας δείξει τι είναι πίσω από την επόμενη στροφή. Αυτή είναι η στροφή της δικής μας φαντασίας που θα ικανοποιήσει τη δική μας περιέργεια.
…αρχή του 2012, σύλλογος Combo Ride Bicycle Adventures με την απόφαση 2834/12, για να προάγει την εκδρομική ποδηλασία, την ποδηλασία βουνού, την πεζοπορία και την ενασχόληση με τον αθλητισμό και τη φύση.
Στις εκδρομές μας λειτουργούμε όλοι σαν υπεύθυνα άτομα μέσα στην ομάδα και έχουμε πλήρη ευθύνη του εαυτού μας. Τηρούμε τους κανόνες του τόπου που βρισκόμαστε και φροντίζουμε να μην αφήνουμε στοιχεία του περάσματός μας στους επόμενους.

Δεν έχουμε λόγους να κάνουμε μάρκετινγκ, έχουμε πολλούς λόγους να κάνουμε τις βόλτες μας και το κέφι μας, έτσι απλά και σίγουρα. Δύναμή μας είναι η γνώση μας για την Ελλάδα η αγάπη μας για το ποδήλατο και τα σπορ γενικότερα και ο σεβασμός στη φύση.

Nils
Εικόνα Nils
Απών/απούσα

christiana_p wrote:
george leo wrote:

...
- Απαγορεύεται η δημοσίευση μηνυμάτων εμπορικού-κερδοσκοπικού χαρακτήρα στο site, πέρα από την δημοσίευση αγγελιών από ιδιώτες σχετικά με την πώληση και τη ζήτηση ποδηλατικού εξοπλισμού.
το πρόγραμμα των ΦτΠ -αλλά και άλλων ομάδων συλλόγων- είναι παγίως αναρτημένο στο site και συχνά πυκνά εμπεριέχει εκδρομές με χρηματικό αντίτιμο (και καλά κάνει γιατί πως αλλιώς θα πάμε Πρέσπες και σε τόσα άλλα μέρη)
...

Έχοντας συμμετάσχει σε αρκετές από τις εκδρομές των Φίλων του Ποδηλάτου, ξέρω και λέω με σιγουριά ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ. Όποτε έχει χρειαστεί να ναυλωθεί πούλμαν για μετακινήσεις, το έξοδο έχει μοιραστεί δια τον αριθμό των συμμετεχόντων. Γνωρίζω ότι μια φορά που προέκυψε μια θετική διαφορά (επειδή προέκυψαν συμμετοχές της τελευταίας στιγμής), οι ίδιοι οι συμμετέχοντες αποφάσισαν να μην τη μοιραστούν αλλά να τη διαθέσουν στο σύλλογο. Τόσο απλά, τόσο ξεκάθαρα.

Υπό αυτή την έννοια, το πρόγραμμα των Φίλων του Ποδηλάτου έχει και παραέχει θέση στις εκδηλώσεις που αναρτώνται στο site, και μάλιστα δεσπόζουσα, λόγω ηλικίας!!!

θα συμφωνησω με τη cristiana για τα γραφομενα της και επαυξανω... απλως μια που πηρα θεση θα ηθελα να σημειωσω και να συμπληρωσω οτι στα 25 σχεδον χρονια λειτουργειας των ΦτΠ ουδεποτε εχει ζητηθει αντιτιμο συμμετοχης σε εκδρομη - εκτος , ελαχιστων περιπτωσεων , αν χρειασθει να ναυλωθει πουλμαν- αφου η διαμονη γινεται σε ιδιοκτητες σκηνες του καθε συμμετεχοντα και το φαγητο το κουβαλαει και το φτιαχνει ο καθε συμετεχοντας με δικα του μαγερεικα...!!!
αλλωστε ειναι γνωστο το ρητο " τα καλυτερα πραγματα στη ζωη ειναι τα τζαμπα..."

οσο για ολα τα υπολοιπα περι ηλικιας (το προγραμμα των ΦτΠ εχει και παραεχει δεσποζουσα θεση...ειπαμε 25 χρονια ειναι αυτα...και ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΤΙΜΟ!!!) και κυριως περι κερδους ή αντιτιμου συμμετοχης θα δανειστω μια φραση του AfloEydK
δυο μετρα και δυο σταθμα
στα σχολια λογοκρισια, στην διαφημιση μουγκα...

podilat-iss-es
Εικόνα podilat-iss-es
Απών/απούσα

Η συνέλευση των Ποδηλατ-ισσ-ων έχει θέσει ως κανόνα δημοσίευσης του φόρουμ να μην δημοσιεύονται θέματα που αφορούν διαφήμιση, βόλτες ή εκδρομές με αντίτιμο κοκ. Βάσει αυτών των κανόνων, θα παρακαλούσαμε να μην μας φέρνετε σε δύσκολη θέση.

Topic locked
contact