Την Τετάρτη 21/08 έχει Αυγουστιάτικη Πανσέληνο!

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα

Την Τετάρτη 21 Αυγούστου 2013 χαιρόμαστε την αυγουστιάτικη πανσέληνο στον αυτοδιαχειριζόμενο χώρο του πρώην κάμπινγκ Βούλας - στον προαύλιο χώρο πριν την παραλία.

Συλλογικά, συντροφικά με πολλή όρεξη για συναναστροφή , θα ακούσουμε μουσική, θα συζητήσουμε ,θα μοιραστούμε στο ίδιο τραπέζι ότι μπορεί να φέρει ο καθένας απ’ το σπίτι του.

Η βραδιά θα ξεκινήσει στις 9.00 μ.μ. όμως μια και όλα γίνονται συνεργατικά όσοι θέλουν να βοηθήσουν στην προετοιμασία μπορούν να έρθουν λίγο νωρίτερα .

Ανοιχτή συνέλευση εθελοντών αυτοδιαχειριζόμενου κάμπινγκ Βούλας

Εγώ λέω να φτιάξω κανα δυο τοστ, να παρω και κανα σιξ-πακ και να πάω. Είναι κανένας/καμία που θέλει να χαζεψει το φεγγάρι στη Βούλα? Αν ναι, ας το δηλώσει από κάτω.

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

scrabler wrote:

Την Τετάρτη 21 Αυγούστου 2013 χαιρόμαστε την αυγουστιάτικη πανσέληνο στον αυτοδιαχειριζόμενο χώρο του πρώην κάμπινγκ Βούλας - στον προαύλιο χώρο πριν την παραλία.

Συλλογικά, συντροφικά με πολλή όρεξη για συναναστροφή , θα ακούσουμε μουσική, θα συζητήσουμε ,θα μοιραστούμε στο ίδιο τραπέζι ότι μπορεί να φέρει ο καθένας απ’ το σπίτι του.

Η βραδιά θα ξεκινήσει στις 9.00 μ.μ. όμως μια και όλα γίνονται συνεργατικά όσοι θέλουν να βοηθήσουν στην προετοιμασία μπορούν να έρθουν λίγο νωρίτερα .

Ανοιχτή συνέλευση εθελοντών αυτοδιαχειριζόμενου κάμπινγκ Βούλας

Εγώ λέω να φτιάξω κανα δυο τοστ, να παρω και κανα σιξ-πακ και να πάω. Είναι κανένας/καμία που θέλει να χαζεψει το φεγγάρι στη Βούλα? Αν ναι, ας το δηλώσει από κάτω.

Προτείνω να δώσουμε ένα ραντεβού για κοινή κάθοδο. Βαριέμαι τη διαδρομή μόνη μου και κυρίως όχι απ’ τα καταραμένα πεζοδρόμια!

+1.

Τι δαίμονα; Τι καλύτερο έχει να κάνει κανείς, μια κι έχασε τα πεφταστέρια; Να μαγειρέψω δεν μπορώ. Δεν ευκολύνομαι. Θα φέρω ετοιματζήδικα ή σαντουϊτσάκια. Πάντως φορέστε κάτι χρυσό. Όποιος έχει κάτι να ευχηθεί, ας κρατήσει σφιχτά το χρυσό του (my preeeeeecious- ξέρετε The Lord of the Rings?) κοιτώντας το ολόγιομο φεγγάρι κι ας κάνει την ευχή του (έχω να το κάνω από μικρή). Και η ευχή θα πραγματοποιηθεί!

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

[το σπορ καταντάει αηδία} υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει κανείς να το αποφύγει; Γίνεται αυτόματα και βλέπω πολλούς που το παθαίνουν. Μήπως θέλει κάποια διόρθωση στο σάϊτ κάτιτι; Αρχικά νόμιζα ότι το κάνω από βλακεία...αλλά είμαστε πολλοί τελικά. Ούπς ξέχασα. Μιλάω για το διπλό ποστάρισμα!

scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα

Σημείο ραντεβού: ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΕΡΟΠΑΓΙΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ στις 19.30 ΑΚΡΙΒΩΣ στο τσιμεντενιο παγκακι.

Όσοι θέλουν έρχονται ποδηλατώντας, όσοι θέλουν φερνουν το ποδηλατο με το μετρό, όσοι θέλουν έρχονται και κατευθειαν στη Βουλα χωρις ποδηλατο.

Διαδρομη από Λεωφ. Βουλιαγμενης. Αν καποιος θελει ας περιμενει στον σταθμο του Αγ. Δημητριου μιας και η μεγαλειώδης πομπη θα περάσει και απο εκεί.

Ο ρυθμός θα είναι cruising ενω η μουσική θα είναι καλιφορνεζικο surf. Αν καποιοι θέλουν άλλους ρυθμούς ή άλλη μουσική... ας μην βρεθούν στο δρόμο μας!

ΥΓ: Κατα τη διάρκεια του happening θα προσπαθήσουμε να απαντήσουμε στο φιλοσοφικό διαχρονικό ερώτημα: MAN or ASTROMAN?

kounoupis
Απών/απούσα

το μετρο φτανει μεχρι ελληνικο εδω και ενα μηνα περιπου

scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα
scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα

full moon

Καμιά φορά χαίρομαι που η μηχανή μου δεν μπορεί να αποτυπώσει αυτά που βλέπουν τα μάτια μου. Χτες το φεγγάρι ήταν πολύ πιο όμορφο αλλά μου 'μεινε στο γυρισμό μια τρελή ανάγκη για σταφύλι γλυκό του κουταλιού!

full moon

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

scrabler wrote:
full moon

Καμιά φορά χαίρομαι που η μηχανή μου δεν μπορεί να αποτυπώσει αυτά που βλέπουν τα μάτια μου. Χτες το φεγγάρι ήταν πολύ πιο όμορφο αλλά μου 'μεινε στο γυρισμό μια τρελή ανάγκη για σταφύλι γλυκό του κουταλιού!

full moon

ΑΠΛΑ ΘΕΪΚΑ!!!

Αντίο καλοκαιράκι, καλώς νάρθεις γλυκό φθινόπωρο!!!

kounoupis
Απών/απούσα

μακαρι να ειναι φθινοπωρο και οχι φθινοκαιρι οπως περσι

Yellow1850
Εικόνα Yellow1850
Απών/απούσα

Αυτά είναι!