ΠΑΓΩΤΟ-βολτα (Κυριακη 11.30 (το πρωι) 16-02-2014)

68 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

kktsol wrote:

Προς το παρον μιλαμε για αυτη την Κυριακη Κηφησια. 11.30 το πρωι. Παγωτο. Εχω πει να φερω και τον υιο μου και εχω παρει και σκοινι να τον δεσω και να τον τραβαω (εαν δεν αντεχει ή μας καθυστερει πολυ) στην ανηφορα. Να ξερετε θα αγγαρεψω και εναν απο εσας να τον εχει στο πλαι μην τον παρει κανενα αμαξι παραμασχαλα.

Ερώτηση Α
Εχει ανηφόρα στο πήγαινε ή στο έλα ?

Ερώτηση Β

ΔΕΥΤΕΡΟ σκοινί για μένα να φέρω ή θα φέρεις 2 εσύ?

Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Από ΗΣΑΠ είναι περίπου 8χλμ εύκολης διαδρομής με μια
χαλαρή ανάβαση στο ύψος της Εκάλης. Δες και τα νούμε-
ρα στην κυκλική που είχαμε κάνει με τον Nidas.

http://ridewithgps.com/trips/1092577

Μετά το έδεσμα να πάτα για τη Λίμνη, δεν είναι μακρυά
και η διαδρομή όπως φαίνεται στο Link είναι από πολύ
χαλαρό δρόμο. Μην κάνετε το λάθος να γυρίστε από Μα-
ραθώνος, θα φάτε πακετάκι και από τους τοπικούς πα-
πάρες οδηγούς αλλά και από την "ατελείωτη" ανηφόρα.

Εκτός αν αλλάξει το θέμα και από χαλαρή περατζάδα
γίνει κάτι άλλο ;)

Wicca
Απών/απούσα

8 είναι;; Αει καλά.. εγώ νόμιζα ότι είναι πέντε έξι. Τεσπα.. Από την Κηφισιά μέχρι το φανάρι της Ν. Ερυθραίας ο δρόμος στη δεξιά λωρίδα είναι χάλια. Αλλά σε αυτό το κομμάτι έχει πάντα μποτιλιάρισμα και δεν κουνιέται κανείς οπότε φεύγουμε άνετα από εκεί. Μετά την Ν. Ερυθραία ανοίγει ο δρόμος, ενίοτε το πατάνε και τα αυτοκίνητα αλλά δεν έχει κάτι ιδιαίτερο από εκεί και πέρα.

Αν φέρεις και το παιδί μαζί, ( σε σένα το λέω Κώστα) ξέχνα τα τα παραπέρα.. Δεν νομίζω ότι θα αντέξει και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ταλαιπωρηθεί. Αν είναι όμως να πάρουμε παιδιά μαζί μας, ευκαιρία είναι να φέρουν και οι υπόλοιποι τα δικά τους. ( σοβαρά μιλάω).

Απλά θα αλλάξουμε ρυθμό και το πως θα είμαστε στο δρόμο.

Στο Πόρτο στις βόλτες είχα δύο δημοτικά και ένα Γυμνάσιο, κάπου 40 πιτσιρίκια βγάζαμε βόλτα κάθε φορά. Ηλικίες από πεντέμιση μέχρι 15 χρονών.
Τα πιτσιρίκια το έχουν αν ο ρυθμός είναι αργός, απλά πρέπει να γίνουν "συνεννοήσεις" πριν ξεκινήσουμε, του στυλ "ακούμε τι μας λένε και δεν κάνουμε ότι μας κατέβει στο δρόμο".

Παρόλα αυτά, εκείνα που έρχονταν στις βόλτες στο Πόρτο, είχαν μάθει πολύ καλά αυτά που έπρεπε να κάνουν και κάποια στιγμή δεν χρειαζόταν καν να υψώνω την φωνή μου. Έλεγα κάτι από μπροστά και έφτανε μέχρι πίσω επι τόπου. "Στρατιωτάκια" και πολύ συνεργάσιμα και οι βόλτες ήταν άψογες.

Το πιο μακρυνό που είχαν κάνει ήταν Βραυρώνα, ( μετά από αρκετές βόλτες) δηλαδή κάπου 20-25 χιλιόμετρα πήγαινε έλα, με μπόλικα ανηφορικά. Παραπάνω όμως δεν αντέχουν, ειδικά τα μικρότερα σε ηλικία.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

Eaglos wrote:
Από ΗΣΑΠ είναι περίπου 8χλμ εύκολης διαδρομής με μια
χαλαρή ανάβαση στο ύψος της Εκάλης. Δες και τα νούμε-
ρα στην κυκλική που είχαμε κάνει με τον Nidas.

http://ridewithgps.com/trips/1092577

Μετά το έδεσμα να πάτα για τη Λίμνη, δεν είναι μακρυά
και η διαδρομή όπως φαίνεται στο Link είναι από πολύ
χαλαρό δρόμο. Μην κάνετε το λάθος να γυρίστε από Μα-
ραθώνος, θα φάτε πακετάκι και από τους τοπικούς πα-
πάρες οδηγούς αλλά και από την "ατελείωτη" ανηφόρα.

Εκτός αν αλλάξει το θέμα και από χαλαρή περατζάδα
γίνει κάτι άλλο ;)


μαραθώνος= κτελ (ολα καλά )

εγώ θα ζητήσω ξανα (αν έρθω ) επιβεβαίωση για το "χαλαρή" (2τερη φορά δεν την πατάω

Wicca
Απών/απούσα

scarpedico wrote:

μαραθώνος= κτελ (ολα καλά )

εγώ θα ζητήσω ξανα (αν έρθω ) επιβεβαίωση για το "χαλαρή" (2τερη φορά δεν την πατάω

Ξεκόλλα ρε συ. Οι βόλτες έχουν τέτοιο ρυθμό που να αντέχουν όλοι. Κανείς δεν μένει πίσω γιατί αν είναι να παρατάμε κόσμο στον δρόμο, τότε δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνουμε και παρείστικα.

Έλα και δεν θα ξεμείνεις και δεν θα χρειαστείς ούτε το ΚΤΕΛ. ( άσε που δεν νομίζω να τραβηχτούμε στην Μαραθώνος αν έχουμε παιδιά μαζί μας).

@Royal Θα μας τιμήσεις με την παρουσία σου; Έλα.. παγωτό θα φάμε!!!

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Πολυ γρηγορα. Για να μην ειμαι πλεονεκτης και εχω μονο το δικο μου.
Ποσοι εχουν και θελουν να φερουν παιδια???

@scarpe
Η ανηφορα ειναι στο πηγαινε. Και αφου σου λεω "χαλαρη θα ειναι". Δεν μου εχεις εμπιστοσυνη??? Θα σου τραγουδαω κιολας. Εχω και καινουργιο ρεπερτοριο.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

βρε πλάκα κάνω , αν γυρίσω πριν τις 6 το πρωί λογικά θα έρθω (φυσικά μακρυά απο τον τροβαδούρο )

ως τώρα έχουμε 2 παιδιά, του kktsol και εμένα (εγώ ανήκω και στην κατηγορία μανάρι )

troxos 2013
Απών/απούσα

scarpedico wrote:
βρε πλάκα κάνω , αν γυρίσω πριν τις 6 το πρωί λογικά θα έρθω (φυσικά μακρυά απο τον τροβαδούρο )

ως τώρα έχουμε 2 παιδιά, του kktsol και εμένα (εγώ ανήκω και στην κατηγορία μανάρι )


Wicca
Απών/απούσα

Θα ήταν καλά να ξέρουμε πόσοι ενδιαφέρονται να φέρουν τα παιδιά τους και αν είναι να βγάλουμε μία διαδρομή που να καταλήγει κάπου που να μπορούν να παίξουν και να διασκεδάσουν όπως θέλουν αυτά.

Σκεφτόμουν δηλαδή μήπως κάνετε κέφι να πάμε να φάμε το παγωτό μας στη Δροσιά και να κάνουμε μετά μία βόλτα προς Κρυονέρι ή Βασιλικά που είναι και κοντά. Τι λέτε;

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Wicca wrote:
scarpedico wrote:

μαραθώνος= κτελ (ολα καλά )

εγώ θα ζητήσω ξανα (αν έρθω ) επιβεβαίωση για το "χαλαρή" (2τερη φορά δεν την πατάω

Ξεκόλλα ρε συ. Οι βόλτες έχουν τέτοιο ρυθμό που να αντέχουν όλοι. Κανείς δεν μένει πίσω γιατί αν είναι να παρατάμε κόσμο στον δρόμο, τότε δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνουμε και παρείστικα.

Έλα και δεν θα ξεμείνεις και δεν θα χρειαστείς ούτε το ΚΤΕΛ. ( άσε που δεν νομίζω να τραβηχτούμε στην Μαραθώνος αν έχουμε παιδιά μαζί μας).

@Royal Θα μας τιμήσεις με την παρουσία σου; Έλα.. παγωτό θα φάμε!!!

Μαρλένα, είμαι σε φυσιοθεραπείες που τελειώνουν τη Δευτέρα, για τον ώμο μου, λόγω του ατυχήματος του Σεπτεμβρίου κι όχι μόνο. Ως τότε απαγορεύεται η όποια καταπόνηση. Ποδήλατο όχι, Μάϊντα όχι...κι άλλα όχι... Επειδή πονάω αρκετά πειθαρχώ. Δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Θα ήθελα. Χτές απ᾽το κακό μου και παρασυρμένη απ᾽την ιδέα σας έφαγα τέσσερις μπάλες για μεσημεριανοβραδυνό...αυτό ήταν το χτεσινό μου γεύμα...

Wicca
Απών/απούσα

Royal Oak wrote:

Μαρλένα, είμαι σε φυσιοθεραπείες που τελειώνουν τη Δευτέρα, για τον ώμο μου, λόγω του ατυχήματος του Σεπτεμβρίου κι όχι μόνο. Ως τότε απαγορεύεται η όποια καταπόνηση. Ποδήλατο όχι, Μάϊντα όχι...κι άλλα όχι... Επειδή πονάω αρκετά πειθαρχώ. Δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Θα ήθελα. Χτές απ᾽το κακό μου και παρασυρμένη απ᾽την ιδέα σας έφαγα τέσσερις μπάλες για μεσημεριανοβραδυνό...αυτό ήταν το χτεσινό μου γεύμα...

Έλα για την παρέα και το παγωτό. Ανέβα μέχρι την Κηφισιά με το τρένο και μετά πάρε ταξί μέχρι την Δροσιά. ( παραπάνω από ένα ταληράκι δεν πρόκειται να σου πάρει).

Δηλαδή αν δεν μπορείς να κάνεις ποδήλατο πρέπει να κάτσεις μόνη σου, μέσα και να γράφεις εκεί στο μπλογκ τι μαύρη που είναι η νύχτα στα βουνά;

Ξεκόλλα και έλα.

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Wicca wrote:
Royal Oak wrote:

Μαρλένα, είμαι σε φυσιοθεραπείες που τελειώνουν τη Δευτέρα, για τον ώμο μου, λόγω του ατυχήματος του Σεπτεμβρίου κι όχι μόνο. Ως τότε απαγορεύεται η όποια καταπόνηση. Ποδήλατο όχι, Μάϊντα όχι...κι άλλα όχι... Επειδή πονάω αρκετά πειθαρχώ. Δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Θα ήθελα. Χτές απ᾽το κακό μου και παρασυρμένη απ᾽την ιδέα σας έφαγα τέσσερις μπάλες για μεσημεριανοβραδυνό...αυτό ήταν το χτεσινό μου γεύμα...

Έλα για την παρέα και το παγωτό. Ανέβα μέχρι την Κηφισιά με το τρένο και μετά πάρε ταξί μέχρι την Δροσιά. ( παραπάνω από ένα ταληράκι δεν πρόκειται να σου πάρει).

Δηλαδή αν δεν μπορείς να κάνεις ποδήλατο πρέπει να κάτσεις μόνη σου, μέσα και να γράφεις εκεί στο μπλογκ τι μαύρη που είναι η νύχτα στα βουνά;

Ξεκόλλα και έλα.

Η νύχτα είναι νύχτα και κανένα παγωτό δεν θα την κάνει μέρα βρε κουτό...

Wicca
Απών/απούσα

Royal Oak wrote:

Η νύχτα είναι νύχτα και κανένα παγωτό δεν θα την κάνει μέρα βρε κουτό...

Και ποιος σου είπε ότι πας να φας παγωτό για να κάνεις την νύχτα μέρα; (ΕΕε... τι είπε τώρα;;!! )

Πας να φας παγωτό για να ξεκολλήσεις από το σπίτι και να αλλάξεις παραστάσεις.

Οπότε δεν έχεις άλλη εναλλακτική καθώς δεν δέχομαι αντιρρήσεις. Διάλεξε σε ποιο από τα δύο παγωτατζίδικα θα εμφανιστείς και φρόντισε να είσαι εκεί εγκαίρως δηλαδή πρωί Κυριακής αργάμιση. (και οι υπόλοιποι φάτε της τα αυτιά να έρθει γιατί θέλει παρακάλια ).

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Αν είναι να πάρετε παιδιά ή αν θέλετε να πάτε από όμορφη και ήσυχη διαδρομή, θα σας συμβούλευα να πάτε από την Στροφυλίου (δίπλα και βόρεια από τον ησαπ) που είναι και ποδηλατόδρομος (στη Στροφυλίου ήταν οι γραμμές των τραίνων-φορτηγών από τα παλιά λατομεία του Διονύσου), και να καταλήξετε στη Ρόδων:
Από τη Στροφυλίου διασχίζει κανείς την Κηφισίας στο ύψος της Τρικούπη και βρίσκει την περίφημη Ρόδων απο την Ελλης και την Παπανδρέου (στην Ελλης έχει κάποια μικρή ανηφορίτσα μόνο) . Η Ρόδων είναι πολύ όμορφος και πλατύς δρόμος ιδανικός για κυριακάτικο ποδήλατο.
Εμείς (ως ΦτΠ, αλλά όποιος θέλει μπορεί να έρθει, εννοείται) θα πάμε από αυτό το δρόμο και μετά από το βουνό στο Καλέτζι-Μαραθώνα - Σχοινιά - Ραμνούντα και θα επιστρέψουμε από Γραμματικό.
Ποιός ξέρει, αν μετά το παγωτό συνεχίσετε με μπύρες, σουβλάκια, πάλι παγωτό και φτάσετε αισίως στα βραδινά μπριζολάκια, μπορεί να σας πετύχουμε στο δρόμο του γυρισμού (γυρίζουμε από κεντρικό) και να πιούμε και εμείς μαζι σας τη μπυριτσα μας....

Οσο για την Royal καλύτερα να ναυλώσει ένα ολοήμερο ταξί και να γυρνάει όλη την ημέρα, μια στη μια παρέα μια στην άλλη!

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
Αν είναι να πάρετε παιδιά ή αν θέλετε να πάτε από όμορφη και ήσυχη διαδρομή, θα σας συμβούλευα να πάτε από την Στροφυλίου (δίπλα και βόρεια από τον ησαπ) που είναι και ποδηλατόδρομος (στη Στροφυλίου ήταν οι γραμμές των τραίνων-φορτηγών από τα παλιά λατομεία του Διονύσου), και να καταλήξετε στη Ρόδων:
Από τη Στροφυλίου διασχίζει κανείς την Κηφισίας στο ύψος της Τρικούπη και βρίσκει την περίφημη Ρόδων απο την Ελλης και την Παπανδρέου (στην Ελλης έχει κάποια μικρή ανηφορίτσα μόνο) . Η Ρόδων είναι πολύ όμορφος και πλατύς δρόμος ιδανικός για κυριακάτικο ποδήλατο.
Εμείς (ως ΦτΠ, αλλά όποιος θέλει μπορεί να έρθει, εννοείται) θα πάμε από αυτό το δρόμο και μετά από το βουνό στο Καλέτζι-Μαραθώνα - Σχοινιά - Ραμνούντα και θα επιστρέψουμε από Γραμματικό.
Ποιός ξέρει, αν μετά το παγωτό συνεχίσετε με μπύρες, σουβλάκια, πάλι παγωτό και φτάσετε αισίως στα βραδινά μπριζολάκια, μπορεί να σας πετύχουμε στο δρόμο του γυρισμού (γυρίζουμε από κεντρικό) και να πιούμε και εμείς μαζι σας τη μπυριτσα μας....

Οσο για την Royal καλύτερα να ναυλώσει ένα ολοήμερο ταξί και να γυρνάει όλη την ημέρα, μια στη μια παρέα μια στην άλλη!

Ηρεμείστε και οι δυό γυναίκες! Μη με εξιτάρετε, γιατί δεν θα πάρω ταξί βέβαια. Θα πάρω το ποδήλατο AGAINST ALL ODDS... Θα ψάξω να βρω να μπαντάρω τον ώμο με κάτι να είναι ζεστός...θα δω και θα μιλήσουμε και ον δε φάκινγκ μπλάντυ χέητφουλ φόουν φυσικά. Μπορεί όντως να ξεκινήσω με Μαρλένα και υπόλοιπους και να καταλήξω με Λυδία και υπόλοιπους...Ξαφνικά νιώθω θεά!!! Με κάνατε θεά βρε αθεόφοβες!!!

Wicca
Απών/απούσα

Royal Oak wrote:

Ηρεμείστε και οι δυό γυναίκες! Μη με εξιτάρετε, γιατί δεν θα πάρω ταξί βέβαια. Θα πάρω το ποδήλατο AGAINST ALL ODDS... Θα ψάξω να βρω να μπαντάρω τον ώμο με κάτι να είναι ζεστός...θα δω και θα μιλήσουμε και ον δε φάκινγκ μπλάντυ χέητφουλ φόουν φυσικά. Μπορεί όντως να ξεκινήσω με Μαρλένα και υπόλοιπους και να καταλήξω με Λυδία και υπόλοιπους...Ξαφνικά νιώθω θεά!!! Με κάνατε θεά βρε αθεόφοβες!!!

Άσε τους ηρωισμούς και πάρε καλύτερα ταξί.. Δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς ξέρεις..

Ενίοτε μπορείς να αλλάξεις και παρέα... ( αυτό εννοείται).

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

η προτεινομενη διαδρομη απο lyhadj ειναι αρκετα καλυτερη απο αυτη που ειχα υποψιν μου. Εχει μονο δυο "παραξενα" σημεια αλλα δεν μασαμε σε αυτα.

Εγω θα εχω τον δικο μου διαδοχο (φαγωθηκε χτες να του κανω σερβις το ποδηλατο για να ειναι πιο γρηγορος και θελει να του γυρναω και τα μπατζακια στο παντελονι για να μου μοιαζει παραπανω) οποτε οποιος θελει φερνει και τα δικα του παιδια. Επισης τονιζω οτι δεν προκειται να μας καθυστερησει (εχω σκοινι μαζι μου και θα τον τραβαω εγω αν και πιο πιθανο το εχω να δεσω τον scarpedico).

Τα λεμε 11.30 (ΤΟ ΠΡΩΙ) Σταθμο Κηφισιας αυριο.

tsovas
Εικόνα tsovas
Απών/απούσα

για αύριο.

Από δική μου αδυναμία (αρρώστιες και υποχρεώσεις) δεν κατάφερα να έρθω στην λουκουμαδοβόλτα και στη σουβλακοβόλτα αλλά αύριο δείχνουν όλα καλά και για ποδήλατο και για κρυωτό (παγωτό σπήκινγκ).

Χαζή ερώτηση για το σημείο συνάντησης: Μιλάμε για την βορινή μεριά του σταθμού (απέναντι από το πάρκο) και όχι στην νότια μεριά (κάτω από τις γραμμές) σωστά;;;;;;

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

correct. δεν ηξερα καν οτι μπορεις να βγεις και απο την κατω μερια.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

εγώ είπα στο μπαμπά μου να μου το κάνει σερβίς για να μην διαλυθεί στο δρόμο (εμένα δεν μπορεί να με κάνει είμαι για απόσυρση) αλλά με είπε "δεν ξέρω απ αυτα" και πήγε θάλασσα.
Τώρα πρέπει να κάτσω να δω τις ταχύτητες και μου φαίνεται ότι το πίσω κέντρο παιζει λίγο.

Επίσης ψηλόανακατεύομαι (- 1 μαγαζί πετράλωνα απο μένα κακό φαΐ ).Αν όλα πάνε καλά και το βράδυ κοιμηθώ φυσιολογική ώρα θα ερθω.(πάνω κ κάτω δεν ξέρω θα πάρω τηλ)
Σε περίπτωση επίθεσης εξωγήινων δεν μπορώ να κάνω τίποτα.(προηγείτε η προστασία του πλανήτη μας )

Διαλεχτε διαδρομή θα φέρω οτοασπίδες και σκοινί.Γιο!

Wicca
Απών/απούσα

scarpedico wrote:
εγώ είπα στο μπαμπά μου να μου το κάνει σερβίς για να μην διαλυθεί στο δρόμο (εμένα δεν μπορεί να με κάνει είμαι για απόσυρση) αλλά με είπε "δεν ξέρω απ αυτα" και πήγε θάλασσα.
Τώρα πρέπει να κάτσω να δω τις ταχύτητες και μου φαίνεται ότι το πίσω κέντρο παιζει λίγο.

Επίσης ψηλόανακατεύομαι (- 1 μαγαζί πετράλωνα απο μένα κακό φαΐ ).Αν όλα πάνε καλά και το βράδυ κοιμηθώ φυσιολογική ώρα θα ερθω.(πάνω κ κάτω δεν ξέρω θα πάρω τηλ)
Σε περίπτωση επίθεσης εξωγήινων δεν μπορώ να κάνω τίποτα.(προηγείτε η προστασία του πλανήτη μας )

Διαλεχτε διαδρομή θα φέρω οτοασπίδες και σκοινί.Γιο!

Κάτι άλλο πρόκειται να πάθεις ή θα είμαστε οκ;;;

Λοιπόν.. επειδή ορισμένοι ξεκινάμε από μακρυά, και επειδή κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας....κάθεστε απέξω και περιμένετε σε κάθε περίπτωση.. ( μη χάσουμε καμία ανταπόκριση ή μείνουμε απέξω από κανένα τρένο λόγο συνωστισμού ποδηλατών). Μέχρι Αττική το έχουμε, από εκεί και πέρα ο θεός και ο Ηλεκτρικός ξέρουν.. ( και είναι λίγο ναυάγια οι δεύτεροι).

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

Wicca wrote:
scarpedico wrote:
εγώ είπα στο μπαμπά μου να μου το κάνει σερβίς για να μην διαλυθεί στο δρόμο (εμένα δεν μπορεί να με κάνει είμαι για απόσυρση) αλλά με είπε "δεν ξέρω απ αυτα" και πήγε θάλασσα.
Τώρα πρέπει να κάτσω να δω τις ταχύτητες και μου φαίνεται ότι το πίσω κέντρο παιζει λίγο.

Επίσης ψηλόανακατεύομαι (- 1 μαγαζί πετράλωνα απο μένα κακό φαΐ ).Αν όλα πάνε καλά και το βράδυ κοιμηθώ φυσιολογική ώρα θα ερθω.(πάνω κ κάτω δεν ξέρω θα πάρω τηλ)
Σε περίπτωση επίθεσης εξωγήινων δεν μπορώ να κάνω τίποτα.(προηγείτε η προστασία του πλανήτη μας )

Διαλεχτε διαδρομή θα φέρω οτοασπίδες και σκοινί.Γιο!

Κάτι άλλο πρόκειται να πάθεις ή θα είμαστε οκ;;;

Λοιπόν.. επειδή ορισμένοι ξεκινάμε από μακρυά, και επειδή κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας....κάθεστε απέξω και περιμένετε σε κάθε περίπτωση.. ( μη χάσουμε καμία ανταπόκριση ή μείνουμε απέξω από κανένα τρένο λόγο συνωστισμού ποδηλατών). Μέχρι Αττική το έχουμε, από εκεί και πέρα ο θεός και ο Ηλεκτρικός ξέρουν.. ( και είναι λίγο ναυάγια οι δεύτεροι).

Δεν σου φτάνει που σας προστατεύω μυστικά μαζί με την ομάδα που ανήκω απο τις πολλαπλές εξωτερικές και εσωτερικές απειλές ? είναι λειτούργημα την υπόλοιπη μέρα είμαι κοινός θνητός .

όσοι θα έρθετε σίγουρα να έχετε κανα τηλ . Προσωπικά αν έρθω θα φύγω πολύ νωρίτερα εχω κακές αναμνήσεις απο ηλεκτρικό μέχρι Κηφισιά

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

agent of S.H.I.E.L.D. και εσυ scarpe????

ελα ελα. Χαλαρα θα ειναι οπως σου ελεγα και την αλλη φορα που ξεκινησαμε για Ραφηνα και φτασαμε Σχοινια. Σκεψου οτι και τωρα μπορουμε να παμε Σχοινια αλλα απο πανω αυτη την φορα.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

κάτι τέτοιο kktsol

εντάξει αυτά δεν γίνονται

θέλω να βρω μια τσάντα με λεφτά που να μην τα ψάχνει κανείς και να λύσω το οικονομικό πρόβλημα τις ζωής μου

τώρα που το είπα συνεχίζω ,

"Αγαπητό μου ημερολόγιο πριν 10 λεπτά πήγα να δω την πίσω ρόδα μπας και πάω στην βόλτα , λέω να τσεκάρω τις ταχύτητες (γιατί η αλυσίδα είναι λιγο για πέταμα ) και είχα ακούσει κάτι κράκ κρούκ στον Υμηττό μεσοβδόμαδα . Με το που πάω να αλλάξω δίσκο μπροστά η ντίζα σπάει .... ως τώρα δεν έχω πάρει σαμπρέλα extra και έχω καβάτζα μια με μπαλώματα , φυσικά εδώ και 4μηνο λέω να αλλάξω ντίζες αλλα και πάλι δεν έχω πάρει(είναι και αυτές ΠΑΝΆΚΡΙΒΕς ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΑΜΠΡΈΛΑ) .Αυτή την στιγμή είμαι fixαρισμένος με μεσαίο δίσκο αλλα δεν βλέπω να αντέχει (για α βγάλω την διαδρομή τουλάχιστον μην πέσει σε κανα μικρό )
χάρηκα που τα είπαμε και σήμερα καληνύχτα ημερολόγιο
"

καμία ντίζα σας βρίσκετε ? η να πάρω μανταλάκι (στούμπωμα για να είναι μόνιμα στο μεσαίο μπροστά )

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Τωρα τι να σου πω????
Παρε με ενα τηλ τοσες μερες να σου φερω και ντιζες και σαμπρελες και οτι αλλο θελεις. Τωρα που το λες τι να κανουμε???
Ελα και φερε και ενα σταυροκατσαβιδο να στο κανω σταθερο στον μεσαιο δισκο και συζηταμε απο Δευτερα να το φτιαξουμε. Τωρα που το σκεφτομαι μπορει να βρω και ντιζα. Καθως ανεβαινω να περασω μια απο Κασσιματη Πειραια να αγορασω μια. Για μπροστα ντεραγιε??

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

Αγαπητέ kktsol , το Μποδήλατο ήταν μια χαρά (σαμπρέλα αν κουβαλάω κάνει και αυτή γενικά το είπα οτι δεν έχω πάρει ).

Η ντίζα κόπηκε σήμερα το απόγευμα πριν λίγο απο την ώρα που έγραψα (αφού είδα οτι η υπάρχουσα δεν φτάνει να κατεβεί στον πρώτο μπροστά και τεντομένη φουλ σχεδόν στο δεύτερο ), 3 τηλ πήρα σε μαγαζιά τριγύρω όλοι κλειστοί .

Το να σε πάρω τηλ συνεπάγεται και με το να κουνήσω το κ@λ$ μου και να πάω να πάρω(δεν μένω στο βουνό )

Το έχω βάλει μόνιμα στο μεσαίο αλλα οπως το βλέπω μπορεί να φύγει(και αν φύγει τα ποδαράκια μου θα δουλεύουν υπερωρίες ).Σκέπτομαι να χώσω κάτι ενδιάμεσα να μείνει εκεί για αύριο

Δεν ξέρω κανέναν που να ανοίγει Κυριακή (ο δικό σου ανοίγει ? ) ,για μπροστά θέλω ντίζα (χρωστάω είδη σουβλάκι-φαι και τώρα παγωτό ανευ αποτελέσματος ) .Εργαλεία θα έφερνα έτσι και αλλιώς .

είμαι μικρό παιδί δικαιούμαι να κάνω ενα λάθακι (κάθε πεντάλεπτο) , παίζει να με μάτιασαν κιόλας γιατί είμαι και όμορφο

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

ετοιμάστηκε και κρεμαστή πατέντα ολα καλά

αντε να ξυπνήσουμε τώρα

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Το πιο πιθανό είναι να βρίσκεται ο Αλτιπαρμάκης ακόμα στο μαγαζί του ως τις μεταμεσονύκτιες ώρες (εκτός αν λόγω πανσέληνου έχει πάει στα βουνά). Ενα τηλεφώνημα μπορεί να λύσει το πρόβλημα της ντιζας κλπ 2105227851

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
Το πιο πιθανό είναι να βρίσκεται ο Αλτιπαρμάκης ακόμα στο μαγαζί του ως τις μεταμεσονύκτιες ώρες (εκτός αν λόγω πανσέληνου έχει πάει στα βουνά). Ενα τηλεφώνημα μπορεί να λύσει το πρόβλημα της ντιζας κλπ 2105227851

Σε ευχαριστώ Λυδία αλλα θα ζήσω επικίνδυνα (πάει 12 )

Βάση του site απεργίες έχετε υπόψιν οτι σήμερα και αύριο το μετρο για αεροδρόμιο πάει μέχρι εθνική άμυνα (έργα λέει )

με άλλα λόγια αναγκαστικά μοναστηράκι και ηλεκτρικό

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

scarpedico wrote:

Δεν ξέρω κανέναν που να ανοίγει Κυριακή (ο δικό σου ανοίγει ? ) ,για μπροστά θέλω ντίζα (χρωστάω είδη σουβλάκι-φαι και τώρα παγωτό ανευ αποτελέσματος ) .Εργαλεία θα έφερνα έτσι και αλλιώς .

είμαι μικρό παιδί δικαιούμαι να κάνω ενα λάθακι (κάθε πεντάλεπτο) , παίζει να με μάτιασαν κιόλας γιατί είμαι και όμορφο

Πολλα λαθακια μαζεμενα (μαλλον ερωτευμενος εισαι,γιορταζες και προχτες οποτε δικαιολογησε).

Κραταω το highlighted σαν δηλωση για το τι χρωστας για μελοντικη χρηση.

Δεν ειναι δικος μου αλλα αυτος που λεω ειναι κλειστος μονο τρεις ημερες τον χρονο.