PEUGEOT road bike 905 LeMans Project

45 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

Το ποδηλατο υπηρχε ηδη..

Ηταν ενα Peugeot κουρσακι , φτιαγμενο στην Γαλλια το 1990-91, απο mangalloy (οπως γραφει στον σκελετο ) ...
Η μοιρα του του επεφυλαξε να βαφτει εργοστασιακα σε χρωμα..φουξια , με ασπρη σελα και πιθανοτατα ασπρες ταινιες στο τιμονι..
Στα λιγοστα εξαρτηματα απο αλουμίνιο συγκαταλεγονταν το τιμονι , ο λαιμος , οι δαγκανες των φρενων και το παλουκοσελο.
Τα πενταλια ηταν πλαστικα , αλλα ιδιαιτερα καλαισθητα σε χρωμα γκρι και οι ταχυτητες βρισκονταν στην τυπικη , για κουρσακι της εποχης , θεση πανω στον σκελετο.

Η (γνωστη) αγαπη μου και για τα αυτοκινητα και τον μηχανοκινητο αθλητισμο , ειδικα της δεκαετιας '80-'90 αλλα και η καταγωγη της κουρσας μου δημιουργησε στο μυαλο μια εκρηκτικη σκεψη ! Να ενώσω αυτους τους εκ διαμετρου αντιθετους κοσμους κατω απο την ιδια στεγη..

Επελεξα λοιπον , αρχικα , να χρησιμοποιησω τα γραφικα που πρωτοεφαρμοστηκαν στα αγωνιστικα αυτοκινητα της peugeot , και συγκεκριμενα του group B (205 Τ16).

Η δευτερη επιλογη ηταν τα γραφικα του peugeot 407 pikes peak που επισης ειχαν παρομοιο συνδυασμο.

Η τελικη μου ομως επιλογη , ηταν αυτη του 905 LeMans (LM) του 1991 , κυριως λογω του μεγαλυτερου ποσοστου λευκου στην παλετα , του αρκετου μαυρου ματ αλλα και της ταυτισης των χρονολογιων και χαρακτηριστικων (αγωνιστικα δρομου ,αντι για αυτοκινητα ραλυ και αναβασεων)

Δωθηκε λοιπον ο σκελετος για λυσιμο και αμμοβολη . Στη συνεχεια βαφτηκε με ηλεκτροστατικη βαφη (εξαιρετικο αποτελεσμα ) με λευκο γυαλιστερο στον σκελετο και μαυρο ματ στο πηρουνι και τον λαιμο .

Στο κεντρικο σημειο του λαιμου , χαραχτηκε χειροποιητα το σημα της peugeot .

Στην συνεχεια , σχεδιαστηκαν τα αυτοκολλητα με γνωμονα την αρχικη ιδεα , προσαρμοσμενη σε μια αναλογια μετριασμενη οσο η επιφανεια του σκελετου.

Το αποτελεσμα επρεπε να δειχνει πολυ σπορ , εκλεπτισμενα αγριο και με σαφη παραπομπή στην αρχικη ιδεα , χωρις ωστόσο να γινει υπερθεματισμενο.

Μετα την παραλλαβη απο την βαφη χρειαστηκε αρκετες ωρες ωστε να "αδειασει" απο κοκκους αμμου ο σκελετος , να καθαριστουν τα σημεια που το ασταρι και η μπογια τα ειχαν καλυψει (ποτηρι τιμονιου , μεσαια τριβη , θεση ντεραγιε , οπες παγουριου και ταχυτητων κτλ .) και να κοπουν και τοποθετηθουν σωστα τα εγχρωμα αυτοκολλητα .

Για τιμονι επελεγη ενα "ισιο" (απο mountain) , σε σχημα U το οποιο και κοπηκε σε μικροτερη διασταση . Προστεθηκαν κοντα ακροτιμονα PRO και επελεγη ταινια τιμονιου κουρσας αντι για grip , για ανεση (2 στρωσεις) εμφανιση αλλα και αποδοση.
Οι μανετες ειναι αλουμινιου ,μεγαλης αντοχης , κοντες και με γυαλιστερο φινιρισμα.
Η σελα που επελεγη ηταν μια συγχρονη specialized με μαυρο ματ φινιρισμα και κοκκινα διακοσμητικα στο κατω μερος . Για την αισθητικη εναρμονιση της με το σκελετο τοποθετηθηκε ενα μαυρο αυτοκολλητο στο σκελετο , θυμιζοντας την πισω αεροτομη του 905.

Οι δαγκανες βουρτσίστηκαν δινοντας ματ υφη .
Ο μικρος απο τους δυο δισκους βαφτηκε μαυρος για την απλουστευση του σχεδιου αλλα και για πρακτικους λογους . Τα πριτσινια των δισκων βαφτηκαν εσωτερικα κοκκινα .

Κοκκινοι βαφτηκαν και οι χαρακτηριστικοι κρικοι στο πηρουνι και το σκελετο , οπως βαφονται κοκκινοι και οι κρικοι ρυμουλκησης των αγωνιστικων αυτοκινητων.

Τελος , επελεγησαν μαυρες ματ ζαντες με μαυρες ακτινες , με την πισω να ειναι διπατη για να δημιουργηθει το εφε του μεγαλυτερου πισω τροχου , οπως και στο αγωνιστικο 905 LM .
Για λογους αποδοσης , εμφανισης αλλα και ιστορικου δεσμου με το ιστορικο αυτοκινητο , επελεγησαν λαστιχα υψηλής αποδοσης michelin carbon με κιτρινες λωριδες στα πλαινα ..
http://two-wheels.michelin.com/2w/front/index.jsp?codePage=2092004115340...

Το αποτελεσμα ηταν η φωτογραφικη αποδοση της αρχικης ιδεας.
Η αποδοση του , παλι , στο δρομο ειναι απλα εκπληκτικη .
Γρηγορο , φοβερο στις επιταχυνσεις , με ΠΟΛΥ δυνατα φρενα και κρατημα "βεντουζα" και βεβαια κουκλι..

peugeot le mans homage - peugeot/talbot sport logo
(τα γραμματα LM ειναι κοκκινα φωσφοριζε οπως οι επιγραφες "peugeot" και "905" στο ενα απο τα δυο αγωνιστικα της ομαδας- δειτε τις φωτο)

Nουμερο αγωνιστικού 5 , οπως και στο πρωτοτυπο


Φυσικα το μπροστινο νουμερο "5" ειναι διαγωνιο και τοποθετημενο στη δεξια μερια , με βαση το πρωτοτυπο.

Το εκπληκτικο ειναι οτι , οντως, η κιτρινη ζελατινα-αυτοκολλητο στα φωτα προβαλλει ενα κιτρινο φως στο δρομο ..κατι σιγουρα ξεχωριστο για φως ποδηλατου !

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

peugeot 205 t16 group B :
.
http://www.youtube.com/watch?v=rswT2gG4OII
*****************************************************************
peugeot 405 pikes peak :
.
Η αναβαση του Ari Vatanen
http://www.youtube.com/watch?v=edLnXzAwHVc
..και μια "δικη μου" εκδοχη
http://www.vimeo.com/6738132
*****************************************************************
peugeot 905 LE MANS :
.
http://www.youtube.com/watch?v=A8TBMsk1V2I
http://www.youtube.com/watch?v=8MfTKhdXDLc
http://www.youtube.com/watch?v=zxMp19oLBxE (στα..Ιαπωνικα !)
*****************************************************************

Απ'οτι φαινεται η αλλαγη φυλλου απο ροζ barbie κουρσακι* σε mighty peugeot μπασταρδο πετυχε..

..βεβαια με τοση επιρροή απο τον κοσμο του αυτοκινητου , εχουμε πλεον και παρενεργειες..!

*Λεπτομέρεια: το μοναδικο στοιχειο που εμεινε απαραλλαχτο απο την barbie εκδοχη ειναι το εμπρος φωτακι , χρωματος φουξια , ετσι..για να σπασει την τεστοστερονη με λιγα οιστρογόνα !

kastellopower
Απών/απούσα

αχα! αυτό έγινε το αδελφάκι μου! φοβερό! καλά χιλιόμετρα!!! μακάρι να μπορέσω να έρθω να το δω σε καμμιά βόλτα, γιατί έχω χάσει τα τελευταία freeday :(

(το τιμόνιιιιιιι! αμετανόητε!)

ooo7jb
Απών/απούσα

ΦΙΛΑΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΑΜΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΑ PEUGEOT ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΕΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ [ΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!] ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΤΟΥ ARI VATANEN ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ!
ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΤΟ PEUGEOT ΤΟΥ 1970 ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΑ!
ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΟΤΙ ΚΛΑΣΙΚΟ [ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΡΩΣΗ ΜΕ ΤΗ XΡΥΣΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΗΣ PEUGEOT-80-90+],
ΤΕΛΙΚΑ ΚΙΝΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΧΕΔΙΑΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΛΟΓΟΤΥΠΩΝ!
ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΝΕΤ!
ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑ[ΛΟΓΟ ΦΟΒΙΑΣ...ΕΧΕΙ ΒΑΡΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ..],ΩΣΤΟΣΟ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΣΟΥ,ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ!
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΝΕΙΡΟ!
ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ...
ΟΤΙ PEUGEOT ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ!
ΣΩΣΤΟΣ!

ooo7jb
Απών/απούσα

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΖΟ ΑΛΛΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ PEUGEOT!

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

Σημειωση : το ισιο τιμονι επιλεχθηκε για την εμφανιση , την εμπειρια αλλα και γιατι υπαρχει ηδη νορμαλ κουρσακι στο γκαραζ !

Αρχικα πιστευα και εγω οτι θα ηταν συμβιβασμος , τελικα ομως για χρηση στην πολη ειναι καλυτερο (λογω ορατότητας) και βεβαια εχει πιο μπασταρδοlook απο κλασσικο κουρσακι .
..και για τα ακροτιμονα ειχα μερικους ενδιασμους , αλλα στη θεση που τελικα τοποθετηθηκαν ..εκτος του οτι βολευουν , θυμιζουν μαινόμενο ταυρο ..

Stelios206
Εικόνα Stelios206
Απών/απούσα

Απο τα ποιο ωραια projects που εχω δει εδω μεσα. Μπραβο !!!
Και εγω φανατικος Peugeot-φιλος και φανατικος της "μετατροπης" κλασσικων ποδηλατων.

http://i593.photobucket.com/albums/tt14/stevelavaue/ROAD.jpg
http://i593.photobucket.com/albums/tt14/stevelavaue/MTB.jpg

Μηπως εισαι και στο PSClub ?

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

χεχε..ειχα κολλησερι και εγω με το πορτοκαλι ,δικο σου κουρσακι για ωρες !!!

Αν θες , δωσε μου λιγες info και για τους δισκους σου ..κομψοτέχνημα !

Εκτος απο αυτο , ισως να αλλαξω καπια στιγμη το πηρουνι μου με ενα πλατυ ανθρακονηματινο ..

Μελος του club δεν ειμαι , αλλα γενικα τα peugeot και ειδικα τα αγωνιστικα της εποχης JEAN TODD με τρελαινουν !

Οταν χρειαστηκε να αλλαξω το μικρο αυτοκινητο , μεσα στις σκεψεις ηταν και ενα μαυρο 20509 gti 1.9 .. τελικα ομως πηρα ενα αλλο γαλλικο διαδοχο της ομοσταυλης εταιριας (μαντεψε!)

fantasmamore
Απών/απούσα

Πολύ όμορφο, με πολύ μεράκι, μπράβο!

Johnny.Tifosi
Εικόνα Johnny.Tifosi
Απών/απούσα

Τοθέλωτοθέλωτοθέλωτοθέλω!!! Καταπληκτική ιδέα, καταπληκτική υλοποίηση! Μοιάζει σαν συλλεκτική έκδοση για την κατάκτηση του πρωταθλήματος κατασκευαστών! Και μια συμβουλή: βγάλε αμέσως το ροζ φωτάκι και βάλε τους τετραπλούς προβολείς που έβαζαν παλιά στο WRC. Ίσως και ένα roll cage!

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Τρομερή δουλειά, πολύ μεράκι και ΤΕΛΕΙΟ αποτέλεσμα.
Μπράβο Κώστα.
Το ίσιο τιμόνι είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, και όμορφο και σίγουρα πρακτικό για την δουλειά που το θες. Μην ακούς κανέναν, κράτα το έτσι όπως είναι.

Καλές βόλτες. Γράψε κόστος και μάστορα για κάθε εργασία + χρόνο που ξόδεψες συνολικά σε κάθε στάδιο.
Νομίζω ότι υπάρχουν πολλά κουρσάκια εκεί έξω που πρέπει να ακολουθήσουν το παράδειγμά σου.

Stelios206
Εικόνα Stelios206
Απών/απούσα

xtravaganzagold wrote:
χεχε..ειχα κολλησερι και εγω με το πορτοκαλι ,δικο σου κουρσακι για ωρες !!!

Αν θες , δωσε μου λιγες info και για τους δισκους σου ..κομψοτέχνημα !

Εκτος απο αυτο , ισως να αλλαξω καπια στιγμη το πηρουνι μου με ενα πλατυ ανθρακονηματινο ..

Μελος του club δεν ειμαι , αλλα γενικα τα peugeot και ειδικα τα αγωνιστικα της εποχης JEAN TODD με τρελαινουν !

Οταν χρειαστηκε να αλλαξω το μικρο αυτοκινητο , μεσα στις σκεψεις ηταν και ενα μαυρο 20509 gti 1.9 .. τελικα ομως πηρα ενα αλλο γαλλικο διαδοχο της ομοσταυλης εταιριας (μαντεψε!)

Το πορτοκαλι ολο βελτιωνεται και μεταλασεται, αυτη τη στιγμη εχει αλλο τιμονι (rise) καθως και μαυρα δερματινα grips της BBB, για πιο "classc look".

Oι δισκοι ειναι Campagnolo Mirage (οι ποιο ομορφοι μαυροι που μπορουσα να βρω)

Το ανθρακονηματινο πιρουνι θα του πηγαινει !!! Πραγματικα μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η δουλεια που εχεις κανει. Σ'αυτες του ειδους τις μετατροπες το ζητημα ειναι να πετυχεις ενα συγκεκριμενο στυλ ιδαιτερο, ομορφο και λειτουργικο. Εχεις πεσει μεσα 100%.

Για το αμαξακι σου νομιζω μπορω να φανταστω...206 ?

kynhgos77
Απών/απούσα

Δεν λεω τιποτα

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

@johnny.tifosi : υπαρχει σκεψη για 2 παρομοια φωτακια (εχουν 2 led το καθενα , κιολας)σε μαυρο , και μαλιστα με κιτρινο αυτοκολλητο-μεμβρανη κολλημενο πανω στο τζαμακι τους για να θυμιζει τα κιτρινα φωτα ομιχλης που ειχαν τα αγωνιστικα . Εχε χαρη που δε τα βρηκα σε στοκ , αλλιως θα τα εβαζα απο την αρχη..

@STELIOS206 ποσο κοστιζαν οι campagnolo ? απο που??
το μικρακι ειναι ενα citroen c2 vtr (με speedline corse ζαντουλες)
Τριτο ξαδελφακι δηλαδη !

muammar
Απών/απούσα
Stelios206
Εικόνα Stelios206
Απών/απούσα

xtravaganzagold wrote:

@STELIOS206 ποσο κοστιζαν οι campagnolo ? απο που??
το μικρακι ειναι ενα citroen c2 vtr (με speedline corse ζαντουλες)
Τριτο ξαδελφακι δηλαδη !

Eγω πιρα το δισκοβραχιωνα απ'το e-bay, περιπου 30/35 ευρω συνολο.
Τωρα η Campagnolo τα βγαζει πλεν με κετρο Ultra-Torque και αυτα με Square Taper και ειναι λιγο πιο δισευρετα. Οι τιμες παιζουν παρα πολυ αλλα οι ευκαιριες ειναι στο Αγγλικο e-bay γιατι τα μεταφορικα ειναι φτηνοτερα και ακομη αν ο πωλητης δεν εχει την Ελλαδα σαν χωρα παραδωσης, αν του στειλεις ενα e-mail κατα 90% θα δεχτει να στο στειλει με "λογικο" κοστος.

thomasofluton
Απών/απούσα

Πραγματικα υπεροχο ποδηλατο, υπεροχη ανακατασκευη υπεροχη δουλεια! αλήθεια τα αυτοκολητα ποιος τα εφτιαξε???

το αρχικο πρεπει να ειναι ενα ποδηλατο σαν το δικο μου!

http://www.podilates.gr/node/7043

Η ταινια που ειχε στο τιμονι δεν ηταν ασπρη αλλα μια ημιδιαφανι πλαστικη ασπρι (οχι αφροδης) Πραγματικα ζηλευω!

Τις δαγκανες που απο οτι βλεπω δεν αλαξες θα προτεινα να τις αλαξεις γιατι κατα την γνωμη μου δεν ειναι και τοσο καλες! Νομιζω παντως οτι εχω το διακοσμητικο πλαστικο που σου λειπει!

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

Ευχαριστω..!
Ημιδιαφανη ασπρη.. χμμ! Ωραια θα ηταν !!
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!!
Τα φρενα εμειναν για λογους αυθεντικοτητας (γραφουν και το made in France απο πισω) αλλα και αποδοσης - καλα φρεναρουν !!
Αν δε το χρειαζεσαι , και δε σου κανει κοπο , φερε μου το καπακι απο τις δαγκανες ..θα το εκτιμησω πολυ !!
Η αληθεια ειναι οτι μου "χτυπαγε" ασχημα ετσι λειψο , γι'αυτο και εβαψα το σημειο με την βιδα !!

Το δικο σου το χαζευα τις προαλλες .. πριν καταλήξω για το δικο μου..πολυ ονμορφο και αυτο..

Glin-glon
Εικόνα Glin-glon
Απών/απούσα

Καλά βρε παιδί στα freeday γιατί δεν φέρνεις τα κουρσάκια
και φέρνεις τα καγκούρικα μτβ?:-)
Πανέμορφο! Και τα αυτοκολλητα πολύ pro...
Φέρτο αύριο να το ειδούμε απο κοντά!

platoc8
Εικόνα platoc8
Απών/απούσα

Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!Μπράβο!

Mercian
Εικόνα Mercian
Απών/απούσα

Tre magnifique!!! Σχεδόν το ακούω να επιταγχύνει....
Κάτι τέτοια βλέπω και λέω ότι τα δικά μου project είναι φτωχά. Πειράζει να ζηλεύω λίγο? :)

thomasofluton
Απών/απούσα

xtravaganzagold wrote:
Ευχαριστω..!
Ημιδιαφανη ασπρη.. χμμ! Ωραια θα ηταν !!
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!!
Τα φρενα εμειναν για λογους αυθεντικοτητας (γραφουν και το made in France απο πισω) αλλα και αποδοσης - καλα φρεναρουν !!
Αν δε το χρειαζεσαι , και δε σου κανει κοπο , φερε μου το καπακι απο τις δαγκανες ..θα το εκτιμησω πολυ !!
Η αληθεια ειναι οτι μου "χτυπαγε" ασχημα ετσι λειψο , γι'αυτο και εβαψα το σημειο με την βιδα !!

Το δικο σου το χαζευα τις προαλλες .. πριν καταλήξω για το δικο μου..πολυ ονμορφο και αυτο..

Θα ψαξω να το βρω! που μενεις αμα ειναι να βρεθουμε η να στο στειλω με ταχυδρομιο

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

@thomasofluton σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και για την σκεψη και για την δραστηριοποιηση @

Μενω Αθηνα , στη Βουλα . Εσυ ? Αθηνα ?

thomasofluton
Απών/απούσα

Αγια Παρασκευη μενω, αν θες στειλε μου μια διευθυνση στο info@study-in-uk.gr και θα στο στειλω μεσα στην εβδομαδα

SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα

για τις βίδες του δισκοβραχίωνα υπάρχουν
http://grammariosbikes.com/component/page,shop.product_details/flypage,s...

Το φούξια ποδήλατο το λέγαν Eλενάκι... πολύ καψούρα ε;...

SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα

kastellopower wrote:
αχα! αυτό έγινε το αδελφάκι μου!

Από εδώ... http://img301.imageshack.us/i/spa0174.jpg/

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..το ιδιο ειχα στο μυαλο μου !!
ασπρο κουρσακι σε γκραφιτι τειχακι !!

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

λευκα με λεπτομερειες στα χρωματα της ομαδας , οπως ο σκελετος και με κιτρινα τζαμακια οπως τα φωτα των αγωνιστικων του Le Mans οταν εχει ομιχλη .

Συντομα θα μπουν και τα αυτοκολλητα νουμερα στο σκελετο , μετα απο μικρες αλλαγες στην διαρυθμιση .

Α! εκανα συντηρηση και στα πενταλια ! Αρκουδες βρηκα μεσα στα ρουλεμαν !! τωρα δουλευουν σαν ελβετικο ρολοι..!

fantasmamore
Απών/απούσα

που την έκανες την βαφή και πόσο σου πήγε; Sorry αν το έγραψες κάπου, αλλά δεν το είδα...

generation xx t...
Εικόνα generation xx terrorist
Απών/απούσα

...σου χουν πει οτι το χεις το θεμα?:P

ΕΕΕ νταξει,φτανει,ημαρτον!
μου χουν φυγει τα ματια απο τα σαλια!:DDD

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

απο τις τελευταιες αγωνιστικες πινελιες.

Συντομα θα τοποθετηθει πισω φως που μετα απο μικρες αλλαγες θα παραπεμπει σε αυτα των αγωνιστικων του le mans .. αναμεινατε

HOMAGE : Homage is generally used in modern English to mean any public show of respect to someone to whom one feels indebted. In this sense, a reference within a creative work to someone who greatly influenced the artist would be homage. It is typically used to denote a reference in a work of art or literature to another, at least somewhat widely known, work.

contact